banner165

İnanç olmalı

Aytemiz Alanyaspor, sezona müthiş bir giriş yaptı. Her yıl üstüne koyarak adım adım yükselen Alanyaspor, başarılı şekilde tamamlanan geçen (2019-2020) sezondan sonra, bu sezonu nasıl geçireceği merak uyandırmıştı. Görülen o dur ki, ilk 6 haftada, alınan 5 galibiyet 1 beraberlik, ve bu maçlarda oynanan oyun bize nasıl bir sezon geçireceğimizin sinyalini veriyor. Umutlarımız büyük!

Çok eski değil Alanyaspor, daha geçen sezon sekiz hafta liderlik koltuğunda kalmıştı. Bu süreçte ne teknik direktör Erol Bulut, nede başkandan şampiyonluk konusunda tek bir iddialı cümle duymamıştık. Gazetecilerin 'Şampiyonluk iddiası olur mu' soruları hep, 'gidebildiğimiz yere kadar' şeklinde ucu açık cevaplar verilmişti. 

Alanyaspor, bu sezon 4. haftada liderliğe yükseldi ve 7. haftaya da lider giriyor. Alanyaspor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Çağdaş Atan, Galatasaray maçı sonrası, sanırım soru üzerine söyledi bunu; 'Şampiyonluk kelimesi ağzımıza yakışıyor' demişti. Bir hafta sonra da Fatih Karagümrük maçının ardından stat çıkışında bekleyen taraftarlara; 'Daha yolumuz var. İnşallah sonu şampiyonluk' dedi. Çağdaş Atan'ın sözleri bana şunu gösterdi: 'Alanyaspor, şampiyonluk yarışında olan bir takım olmak hedefiyle 2020/2021 sezonuna başladı.' Takımın hocasında bu inançla yola çıktıysa futbolcularında sahada yaptıklarını görünce, umutlarımız yeşeriyor. Herkes bu takımın sezon sonuna kadar şampiyonluk yarışının içerisinde olacaktır. Buna inanıyoruz.

Alanyaspor'un hedef büyütmesi müthiş güzel bir hamle. Ancak bu yol, zor ve çetrefilli bir yol. Önümüzde Bursaspor'un ve Başakşehir'in yaşadığı şampiyonluk örnekleri var. Sivasspor'un geçen sene iddialı olduğunu açıklaması ancak daha sonra bu yarıştan kopması örneği var. Alanyaspor'un kulüp, taraftar ve takım olarak, camia olarak bu doğrultuda sabırla ve inançla yürümesi gerekiyor. Ülkemizde üç büyükler gerçeği var. Türk futbolunun el freni olan üç büyükler. Taraftarlarının fazla olması ve lobilerin ellerinde olması sebebiyle Anadolu takımlarını, nasıl, ne şekilde ezip safdışı bıraktıklarını yıllardır görüyoruz. 

Süper Lig'de bu sezon iyi futbol oynayan birkaç takımdan ikisi olan Alanyaspor ile Karagümrük, karşılaştı. İkinci devreye hızlı ve baskılı başlayan Karagümrük'ün baskısı, 59'daki Adam Bareiro - Babacar değişikliği de çare olmadı. Salih - Berkan değişikliği ile baskı kırıldı. Bu değişiklikte 59'da olabilirdi. Zaten teknik heyetin sonraki hamleleri 2. golü getirdi ve rakibin gardı tamamen düştü. Alanyaspor'un galibiyeti hiçte kolay olmadı. Karagümrük, ligde kolay lokma değil. Alanyaspor, oynadığı futbolla hak ettiği üç puanı aldı. 

Alanyaspor'a şampiyonluk yolunda başarılar. 

YORUM EKLE

banner107

banner169