banner84

İnsanlık ölmesin

Yaz mevsimi ile birlikte şehirde motosiklet kullanımı arttı. Emniyet ve jandarma yetkilileri daha çok ana arterlerde rutin uygulamalarını sürdürmekte. Ancak, ana arterleri ceza korkusuna terk eden motosikletliler; şehrin ara sokaklarına, merkezin dışına doğru taşan mahallelere adeta yeniden musallat olmaya başladılar. Yeniden diyorum çünkü; egzoz sezonu açıldı. Şehrin tenha sokaklarında ortalığın sessizliğe bürünmesiyle birlikte motosiklet kullandığını zannedenler, fütursuzca sürüşler yapıp sanki hava saldırısı varmış gibi egzoz patlatıyorlar. Bu konuda emniyet ve jandarma kadar semt sakinlerine de büyük görev düşmekte. Şiddete meyletmeden tepkiler ortaya konmalı, 112 Acil Çağrı Merkezi aracılığıyla güvenlik güçlerine ihbarda bulunulmalı...
Hava taarruzu yaparcasına egzoz patlatan motosiklet sürücülerini kendi aileleri nasıl karşılıyor çok merak ediyorum. Acaba ‘Oğlum-kızım bu gece yine çok güzel egzoz patlattınız, kulağım yanması sabaha kadar geçmedi’ diyorlar mıdır? 
Veya insani duyguları körelmiş bu sürücüler, kendileri de çoluk çocuk sahibi olduğunda, kundaktaki bebekleri korku ile uyanınca onların yaşayacakları tramvayı düşünüyorlar mıdır? O yüzden diyorum ki sessiz kalmayın, geçip gitti diye oturup durmayın, en azında bir ihbar yapın.
Ailelerde şunu bilsinler ki; iki tekerlek üzerinde giden evlatlarının canı yanınca kendileri de perişan olacak. Sevgili ebeveynler, vaktiniz varken lütfen kontrolü ele alın. Aksi halde yarın çok geç olabilir. 
Acı haber almaktansa evladınız gerekirse bir süre size küssün...  
Bu arada, şehirde egzoz gürültüsü, havai fişek patlaması altında geçen bayramınız da mübarek olsun. Allah, sağlıkla, sıhhatle, evlatlarınız ve sevdiklerinizle nice bayramlar yaşamayı nasip etsin.

YORUM EKLE

banner107