banner84

İşledikçe ışıldayacağız

Gazetemizin 17. yaşını Cumhuriyet'imizin 98'inci yılında yine siz değerli okurlarımızla kutlamaktan onur ve gurur duyuyorum. Gazetemiz her yıl bir yaş atlarken, biz de aslında onunla büyüyoruz. Kendi adıma konuşmalıyım ki, 1 yılda o kadar çok yeni şey öğrendim ki, gazetemle birlikte büyüdüm. 
Artık ‘Konuşmaktan ziyade yazmayı becerebiliyorum’ desem yeridir. Uzun, yorucu ama keyifli bu serüvenimde yol arkadaşlarıma büyük bir teşekkür borçluyum. 
Mesleğimizin hem gergin, hem de içinden çıkılmaz hal aldığı noktaları olabiliyor. Birbirimize kızdığımız, sinirlendiğimiz anlar da oluyor. Ama en sevdiğim yanımız, aile olmamız. 6 senedir olduğum yerde, birlikte çalıştığım insanlarla yaşlanmaktan mutluyum. İyi de bize ne diyenleri duyar gibiyim. İnsanlar bilmeli ki, bir iş ne kadar iyi ise ekiptendir, arkasında duran, yanında yürüdüğü yol arkadaşlarındandır. Biz böyle bir ekibiz. Görünen ve görünmeyen gazetenin kahramanları var. Görünenden bir bu kadar da görünmeyen kısmımız var desek yalan olmaz. Bu yüzden her bir satırda ekibimize teşekkür etmezsek olmaz.
**
Günümüzde sürekli değişen teknolojiye ayak uydurmak gerçekten bazen güçleşiyor. Gazeteciler 'Gazetenin miladı doldu artık. Artık gazete okuyan var mı?' söylemleri ile sık sık karşılaşıyor. Bir de gazetecilerin yerine geçmeye çalışan sosyal medyadaki 'fake gazeteciler' varken, işimiz epey zorlaşıyor.
Bizler bu söylemlere, fake gazetecilere inat, her sabah işimizin başında, haber kovalamaya devam ediyoruz. Yıpranıyor muyuz? Hem de deli gibi. Ama her şeye rağmen okuyucumuza ulaşmak için sahada ve vatandaşın yanındayız. 

Evet gelişen teknoloji belki gazeteleri zamanla öldürecek ve dijitale evirecek. Evet belki sosyal medya bizim önümüze geçecek (yasalar bizi korumaz ise.) Ama bizim tek bildiğimiz bir şey var ki, işledikçe ışıldamaya devam edeceğiz. 

Baskı da ya da dijital yayında her alanda gelişip, kendi farkını ortaya koyan gazetemizle büyümeye, yenilenmeye ve siz değerli okurlarımızla buluşmaya devam edeceğiz.
 

YORUM EKLE

banner107

banner169