-Fatma Bedia UYAR

İYİ Parti’de Alper Arıkan’ın 27 Kasım 2022’de seçildiği Alanya ilçe başkanlığı görevinden il yönetimi girmesi üzerine 15 Ocak’ta ayrıldı. Bu ayrılığın ardından yönetim kurulu içinde yapılan seçimle ilçe başkanı olan Şefik Bahçe’ye tepki için başlayan istifalar sürüyor. Gökçen Kayakıran ile başlayıp, Emrah Yeşilkaya, Nurettin Babaoğlu, Emre Zorbaz, Banu Özel Tutagaç ve Bedia Hakenkruger’in istifa depreminin ardından önceki dönem ilçe başkanı Yücel Apaydın’da geçtiğimiz günlerde istifa etti. Apaydın’ın istifası ile büyük bir şok yaşanan İyi Parti Alanya’da istifaların ardı arkası kesilmiyor. 2018 seçimlerine göre tüm Antalya’da olduğu gibi Alanya’da da büyük bir oy kaybı yaşayan İyi Parti’de başarısızlığı kabul eden parti yöneticisi istifa etti. Yönetim kurulu üyelerinden Mustafa Demirkaya istifa ettiğini sosyal medya hesabından paylaştı. Demirkaya, istifa mesajını Apaydın ve önümüzdeki hafta istifa etmesi beklenen Mehmet Aslan fotoğrafı verdi. Paylaşım “Milletimize umut olmak için çıktığımız bu yolda yaşattığımız başarısızlık ve hayal kırıklığı için çok üzgünüm. Bu düşüncelerle kurucuları arasından olduğum partimin yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum” notu ile yapıldı.

İSTİFALAR SÜRECEK Mİ?

Kurultayın ardından istifalara rağmen ilçe yönetiminde göreve devam etmesi durumunda bayramın arkasından bir ilçe başkan yardımcısı olmak üzere 3 yönetim kurulu üyesi ve 2 belediye meclis üyesinin de istifa etmesi gündemde.

Öte yandan Manavgat önceki dönem ilçe başkanı Hatice Avcı’da partisinden istifa ettiğini kurultayın hemen ardından ilan etmişti.

Antalya'da o partinin ilçe başkanı istifa etti Antalya'da o partinin ilçe başkanı istifa etti
Muhabir: Bedia UYAR