-Fatma Bedia UYAR

İYİ Parti’nin 3. Olağan Kurultayı’nda, tek aday olan Genel Başkan Meral Akşener, oy kullanan 1151 delegeden, 1127’sinin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi. “Rotamız net, pusulamız millet” sloganı ile yapılan kurultayı “hesaplaşma zemini” olarak nitelendiren Akşener, “Herkes haddini bilecek. Parti içinde şımarıklığı bitireceğim” sözleriyle hem parti içinde muhaliflere hem de taban ile uyum sorunu yaşayan teşkilatlara sert mesajlar verdi.

AKŞENER YENİDEN SEÇİLDİ GÖZLER TEŞKİLATLARDA

CHP ve AK Partili vekiller birbirinin üzerine yürüdü CHP ve AK Partili vekiller birbirinin üzerine yürüdü

Kurultayın ardından gözler il ve ilçelere çevrildi. Akşener’in yeni dönem de partisinin GİK listesine dahil etmediği Koray Aydın’ın en büyük destekçilerinden olan Alanya İlçe Teşkilatı’nın revize edilmesi bekleniyor. Geçen yıl gerçekleştirilen Alanya İlçe Kongresi öncesi adı ilçe başkan adayı olarak geçen Fatih Uyar, yeniden gündeme parti kulislerinde konuşulmaya başladı. Son kongre öncesinde aday olmayarak Alper Arıkan’a destek verip yönetimine giren Uyar, Arıkan’ın il yönetimine seçilmesinin ardından Şefik Bahçe yönetiminde çalışmaya devam etti.

BAŞKANLIK MESAJINI 2022’DE VERDİ

“Bugün değil belki ama yarınlar bize uyar” diyen ve İYİ Parti Alanya Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Fatih Uyar’ın yeni dönem için çevresinin telkinleri ile başkan adaylığı yolunda çalışma şimdide başladı. Uyar aynı zamanda Alanya Galatasaraylılar Dernek Başkanlığı görevini de yürütüyor.

Muhabir: Bedia UYAR