banner129

Kanlı Keşif

 Keşifler bazen kanlıdır, zalimdir ve haksızdır. Bilim ve ilime hizmet ediyor gibi görünse de...
  
  Kolomb, Amerika Kıtası'nı  aslında Hindistan düşüncesiyle keşfetmişti, bu ise yine insanın açgözlü olduğunun göstergesiydi. Çünkü Hindistan demek  elmas, pırlanta demekti. Oysa  elmas kendi coğrafyasına hiç mutluluk bahşedemedi... Amerika' da elmas hayalleri suya düşen kaşifler başka bir şey keşfettiler aslında, münbit (verimli) topraklar, tek pürüz ise kıtanın yerlileri idi.

   Uzun lafın kısası, kanla kurulmuş bir dev devlet var karşımızda. Oyuncu ve zalim dev ABD. Başkanlarının birer kukla olduğunu düşünen, bir tek ben de değilimdir elbet. Trump sonrası Biden denen alçak ve sapık zihinli, bir ayağı çukurda olan yeni kuklayı çıkardılar karşımıza. Ne hikmetse, tam da Azerbaycan topraklarına kavuştuğu dönemde yalancı, #ermenigenosidini kabul eden bir başkan var. Soykırımdır, demesi ne üzdü ne şaşırttı. Hatırlattı, ayıdan post olmaz... Tarihi  bir yalana, tarihi bir hatayla cevap veren Biden karşı tarafın yüreğine biraz su serpmiş oldu sadece.

  Hepimiz, hatta en küçüğümüz bile biliyor, ABD ırkçı, sadist bir devlettir. Öldürülen Kızılderili sayısı kimi kaynaklarca 15 kimine göre de 200 milyon civarıdır.  Onlardan özür dilemiş olmaları aslında bir şeyi değıstirmez. Siyahilere karşı yıllardır süren ırkçılığa günümüzde de rastlamak mümkün. Ortadoğu kan gölü yıllardır.  Israrla görmezden gelinen Hocalı,  Srebrenitsa, Doğu Türkistan,  Myanmar, Filistin, ve niceleri için gözler kör. Bir avuç Ermeni tüm dünyanın midesini daha fazla bulandırmasın. Van'da tecavüz adası, duydunuz mu ?  Ayrıca aynı dönemde Erzurum, Muş,  Ağrı,  Bayburt ve Kars'ta şehit edilen masumları peki ?

 Sitem ettiğim kendi soydaşlarımdır, sonuçta düşmanı biliyoruz. Peki bizler, okuyup, araştırıyor muyuz? Öğrendiklerimizi aklımızda tutuyor muyuz?  Unutulan zulüm tekrarlanır, bunu asla unutmayın.

  Beyaz Ev için de bir dileğim var, umarım bu defa kanlı emirlere imza atılan o saray tekrar yanar ama bu defa külü dahi kalmamak şartıyla...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekayi Alay
Zekayi Alay - 3 hafta Önce

Yazdıklarınıza harfi harfine katılıyorum, bizlerin aklı Selim hareket ederek aileden başlayan millilik ruhunu tüm TÜRK dünyasına yaymalı , dost ve düşmanı iyi bilmeliyiz. Ne mutlu Türküm Diyene...

banner107