banner84

 Kara Kıta 

Üniversite yıllarında çok fazla unutulmaz anılarım var . Çok iyi bir sınıftık ve ömürlük arkadaşlıklar kazandım orada . Uzun yıllardır memleketten uzakta olsam da bağlar kopmadı . Öyleki her durumda bir birimizden haberdarız.  Güzel Sanatların bir özelliği de şu ki hocalar hep tanınan ,ünlü isimlerdir çoğu zaman . Televizyon ,tiyatroda görmeye alıştığımız insanlar gün geliyor öğretmeniniz oluyor . Emekleri büyük , şimdi elimde kalem varsa onların payı kuşkusuz pek pazla. Biz senaryo yazarlığı bölümündeydik . Hemen yan sınıf film eleştirmenliği üzere eğitim alıyordu.  Film saatlerinde bir kaç sınıf toplanıp beraber izlerdik . Dersin bir parçası , aslında hayallerimizin bir gün gerçek olacağı güne çağırıyordu bizi . Senaryo denemelerim bir kenarda dursun ,asıl konuya geçeyim iyisi .

  Filmler kimine göre boş zaman, belki  sanatın bir dalı olabilir sadece. Önyargı şemsiyesi altından bir anlık çıkalım . Bahsedeceğim filmi izlemenizi ,hatta fikirlerinizi bildirmenizi çok isterim . "Kanlı Elmas " belki geç izlediğim ama izledikten sonra büyük paylar çıkaracağım bir film oldu . Tüm kadınlar takıyı ,altını ve elması çok sever . Yerin derinliğinden çıkan bu taş göründüğü gibi masum değil. Afrikanın akıttığı kanların rengini taşımasa da eminim günahı üstünde.  Beyaz ırkın ihtişamlı hayatının perde arkasını düşündünüz mü hiç ? Elbet pırlanta sadece Afrikada değil . Sibirya ,Hindistan buna bir misal . Ama bakıyorum elmas kendi çıktığı topraklara hiç hayır getirmedi . Haksızlıklara dur demek elimizde "değil" demeyin . Herşey insanın kendi elinde . Tercih meselesi . O yüzden bırakın elmas hayali kurmayı . Nasıl ki kürk bir savunmasız cana mal oluyor bu da büyük ihtimalle aynısıdır.  Yasalar , kurallar bazı çoğrafyalarda sadece kağıt parçasına sıçramış mürekkeptir.  Duyarlı olmak insan olmanın en güzel yanıdır .

 Bitirmeden önce hatırlatma yapmak istiyorum. Alanya Posta Tv yeni yayın programlarıyla seyirciyle buluşmak üzere . Eminim bu aile yine işini büyük sevgi ,doğruluk ve titizlikle yürütecek . Alanyamız,insanlarımız ve dünyamız  adına herşeyin en iyisi temennilerimle ...

YORUM EKLE

banner107