banner84

Karagümrük etabını da alnımızın akıyla aştık…

Akdeniz’in cennet coğrafyası Alanya’da, 2020 güzünün melankolisi taşıyor…

Portakal, limon, greyfurt bilumum turunçların renklendiği, pandeminin daha yüksek sesle dillendiği, turizmin kısık ateşte demlendiği günlerdeyiz. …Ve 7’den 70’e tüm Alanyalı futbolla coşuyor… Alanya’dan yükselen futbol ateşi tüm memleketi ısıtıyor…

Süper Lig’in kaptan köşküne kurulan Turuncu-Yeşilli orkestramız, her hafta, güftesi gollerle yüklü estetik konseri ile ülke futbolseverini büyülüyor…

Süper Lig’in 6. futbol haftasında, bu defa Sivas, Rize ve dahi İstanbul deplasmanlarından daha dişli bir rakiple kozlarımızı paylaştık. Oba arenasındaki rakip, ters gardlı boksör timsali… Dinamik, dirençli, rakibi ısıran, bozan, sesli, presli bir İstanbullu…

İki takımı Süper Lig tarihinde ilk kez buluşturan Alanyaspor - Fatih Karagümrük maçı, hakikaten keskin bir dönemeçti bizim açımızdan. Viviano’nun kale muhafızlığını yaptığı Lichaj, Roco, Zukanovic, Balkovec ve Biglia gibi kalburüstü kramponları bizim ofansı yakın markajlarında tutup kelepçelediği maçtan 3 puan bir yana, gol bile çıkarmak zorun zoru bir işti.

Çağdaş Atan’ın maç öncesi taktik yüklemeleri doğrultusunda işi sıkı tutan bizimkiler, rakip kaleyi ilk dakikalarda abluka altına alıyor, Henüz 9. dakikada topa tuttukları Karagümrük kalesinde, karambol anında formdaki golcümüz Davidson’un net plase şutu ile ilk gediği açıyordu.

Dakikalar ilerledikçe Efecan’ın, Bakasetas’ın, Siopis’in, Salih’in, Bareiro ve yine Davidson’un gole yakın enstantaneleri, ile hop oturduk, hop kalktık. Lakin, 19. Dakikada yüreğimiz de ağzımıza geldi. Darri’nin ceza sahasına uzattığı topta Ndao'nun şutunu kalecimiz Marafona uzaklaştırdı ama yetişen Salibur'un vuruşunda topu çizgiden çevirdik. Bu kritik pozisyona da hakem Mete Kalkavan gol hükmünü verdi. Sessiz isyanımızla tam güme gidiyorduk ki VAR’lık barışı imdadımıza yetişti. Derin bir nefes aldık!..

Devamında da, Fatih Karagümrük uzun paslarla sarkarak kalemizde hayli tehditkar olurken, ayağa paslarla, sakin, etkili, bazen de ani ataklarla cüretkar olan Turuncu-Yeşilli ekibimiz 3 puanımızı sigortalayacak ikinci golü bir türlü bulamıyordu.

Geçen hafta Galatasaray ağlarına enfes bir frikik golü bırakan Babacar son 10 dakikada yine sahne aldı. 91’de Efecan Salih’i, bu usta kramponumuz da Babacar’ı gördü. Babacar’dan harika bir son vuruş ve işlem tamam. 2-0’dan sonra gardı iyice düşen Karagümrük karşısında üçüncüyü de aradık, pozisyonlar da bulduk ve Kalkavan’ın son düdüğüne kadar lidere yakışan bir futbol ortaya koyduk. Lig hayli uzun bir maraton, Karagümrük etabını da alnımızın akıyla aştık… Sıradaki gelsin!..

YORUM EKLE

banner107