Milli Savunma Bakanlığı (MSB), kamu ihalelerinde usulsüzlük yapan firmalara önemli bir yaptırım uyguladı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, bazı firmaların kamu ihalelerine katılımı yasaklandı.

ü

15 Temmuz töreninde bozkurt selamı veren ünlü sanatçıya Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle karşılık verdi 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı veren ünlü sanatçıya Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle karşılık verdi

MSB'nin 5154/1/1-1 ve 5154/2/1-1 numaralı kararları ile ihalelere katılımı yasaklanan firmalar şunlardır: Seray Medikal İnaşaat Makina Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ., Ahmet Çavuş İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yasaklama süreleri ise ilgili resmi duyuruda belirtilmektedir.

Neden Yasaklandı?

Firmaların ihalelerden men edilmesinin gerekçesi ise kamu projelerinde tespit edilen usulsüzlükler olarak açıklandı. MSB, bu tür yaptırımların şeffaflık ve adil rekabeti sağlamaya yönelik olduğunu vurguladı.

Kararın Önemi

Milli Savunma Bakanlığı'nın aldığı bu karar, kamu ihalelerinde daha sıkı denetimlerin ve kurallara uyumun önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Bu sayede kamu kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılması hedefleniyor.   -Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi