banner84

Kazakistan'da neler oldu?

 Kazakistan sadece kardeş ülke değil bizim için. Aynı zamanda Turan ülküsünün bir parçası. Alanya içinse şu sıralar konut pazarında önemli bir yere sahip.

 Her kriz, her olay şehrimiz için azalan turist, gelir demektir aynı zamanda. İnşaat sektörü en yüksek satışı Kazakistan'a gerçekleştirmiştir son zamanlarda.

 Her konuda olduğu gibi, bu meselede de ülkece ikiye bölünmeyi başardık çok şükür. Kısıtlı bilgiler belki farklı senaryolar üretmemize neden oldu. Gerçek nedir? Neler oldu, neler olacak?

 Yükselen LPG fiyatları, özellikle onu üreten bir ülkede olunca halk ayaklanmış oldu. Görünen bu. Önemli bir kesim bunun bir yalan olduğunu iddia ediyor. Her ikisi de mümkün elbette. Yalnız nedense Fransa'da ayaklanma olduğu zaman Sarı Yelekliler hep haklı görünüyor. Neden Kazakistan halkı da haklı olmasın?

 Meseleye herkes kendi penceresinden, kendi husumetinin olduğu yönden bakıyor. Ben her iki taraf da değilim. Olanı biteni anlamaya çalışan sade bir vatandaşım sadece.

 Eğer protestocular gerçekte teroristse, dev bir ülke olan Kazakistan bir avuç göstericiyle kendisi baş edemez miydi? Neden Rusya'dan yardım istedi? Tam da Turan için önemli adımlar yeni yeni atılmışken.

 Çok fazla soru, çok az yanıt var. Önemli sayıda ölü var, maalesef. Kim kimin adamı, kim kimden yana? Bunları zaman gösterecek.

 Sosyal medya fareleri var ki, Kazakistan için ikinci Hocalı dilemekten geri durmuyor. Rusya ile beraber barış gücü olarak oraya giden Ermeniler çekik gözlü Türkler için ileri geri konuşmadan duramıyor.

 Oyun içinde bir oyun var muhtemelen. Ama her  halükarda kaybeden yine Türk olacak. Rusya barış gücü bölgede neler yapacak, 

YORUM EKLE

banner107

banner169