banner129

Kazanmak güzel

Hafta sonu Cemil Usta Sezonu'nun ilk müsabakasında Kayserispor ile karşılaşan Alanyaspor, rakibini golcüsü Papiss Cisse'nin attığı golle mağlup etti. Ekibimiz sahadan hak ettiği üç puanı alarak ayrıldı da diyebiliriz. Sahaya Marafona, N'Sakala, Welinton, Juanfran, Caulker, Ceyhun Gülselam, Efecan Karaca, Tasos Bakasetas, Manolis Siopis, Papiss Cisse ve Fernandes ilk onbiri ile çıkan Alanyaspor'a baktığımız da geçen yıl takımı sürükleyen kemik kadronun sahada olduğunu gördük. Gelen yeni futbolcularında uyumu sahaya yansıdı. Ekibimiz güzel bir hazırlık dönemi geçirdiğini bize gösterdi. 
Yeni transferlere bir parantez açacak olursak, kalede Jose Marafona 3 kritik kurtarış yaparak takımın galibiyetinde önemli rol oynadı. Pedro Henrique'nin ofsayttan iptal edilen golünde kalesini erken terkettiğini düşensemde genel olarak güven verdi. Kolay kolay kalesini bıramayacak gibi görünüyor.
Sağ kanat oyuncu Juanfran. İstekli, hırslı, kaliteli bir ayak. Efecan ile ver-kaç, bindirme, kaçırma organizasyonlarını çok iyi yapamamış olsada kale sahasına etkili ortalar yaptı. Gördüğümüzden çok daha iyisinin olacağı kesin.
Bakasetas görevini layıkı ile yaptı, olması gerektiği zamanda, olması gerektiği yerde gördük. Köşe vuruşlarında ısrarla onu izledik. 
Manolis Siopis çok koşan ve ısırgan bir futbolcu gibi. Defensta, orta sahada, hücumda izledik. İyi de bir şut çıkardı. Çok şeyler yapacağı kesin.
Salih Uçan'ı, azda olsa izleme fırtası bulduk. Etkili oldu. Golde köşe vuruşunu kullanan ayaktı. Alanyaspor'a gelipte tekrardan yıldızı parlayan futbolculardan birisinin olması muhtemel.
Geçen sezondan ve öncesinden tadınığımız futbolcularımız performanslarının üzerine koyarak hazırlanmışlar. Sahada hazır olmayan bir ayak yoktu. Fernandes kaleyi defalarca yokladı. Etkisiz vuruşlar gibi görünsede morali bozan, motivasyonu düşüren dokunuşlardı. Kayseri ev sahibi olmanın ve seyircinin desteği ile hızlı başladığı mübakabada kalesinde pozisyon görünce isteksizde olsa geri çekilmek zorunda kaldı. İlk on dakika geçilirken Alanyaspor oyunu dengeleyip pozisyon üretmeye başladı. İkinci yarı içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. İlk dakikalar sert oynamaya çalışan Kayserispor, kalesinde atak görünce isteksizce geri çekildi. Neticede skoruda bir golcü olarak Cisse'nin bulması da harika oldu. Tabi kazanmak güzel. Kazanınca insan bazı eksiklikleri gözardı edebiliyor. 
Kaleye yedisi isabetli 14 şut, yüzde 51 topla oynama, 412 pas (yüzde 78 isabetli) ve 9 korner atışı. Sezonun ilk maçının istatistikleri. Evimizde oynayacağımız Kasımpaşa müsabakasında daha iyisini bekleyeceğimiz kesin. Takımımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz. Son olarak bir teşekkür de nezih bir ortamda maçı izleme imkanı sunduğu için Ehl-i Keyif Cafe sahibi değerli dostum Mehmet Özcan'a. Sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE

banner107

banner134