banner165

Kestelspor bu değil !

Sezona iyi başlayan Kestelspor, son haftalarda beklentilerin aksine istikrarsız ve kötü başarısız bir gidişatı var. Özellikle iç saha maçlarında göze çarpan göze çarpanların en önemlisi, maça ne kadar adapte oldukları motive oldukları açıkça belli oluyor. Maça iyi konsantre olduklarında Kestelspor'a gol atmak oldukça zor olduğu gibi gol yollarında da oldukça başarılı işler çıkartıyorlar. Takımdaki herkes kendini gösterme, yeniden kendini yeni takım arkadaşlarına ispat etme, yönetime kendini gösterme en önemlisi de teknik ekibe kendisinin ilk 11 oyuncusu olduğunu gösterme adına ligin ilk maçlarında neyi var neyi yoksa ortaya koydu. İlk haftaladaki bu ruh haliyle Kestelspor, ligin ilk dört maçında iç sahadaki iki maçı kazanırken deplasmandaki iki maçtan da puanla döndü. Akabinde Türkiye Kupasında peş peşe iki oynadığı maçlarda Karaman ve Isparta'yı mağlup etme başarısı gösterdi. 

Kestelspor'da gerileme dönemine girildiği aslında 5. haftada Bayrampaşa maçında görüldü. Çok genç bir kadro ile sahaya çıkan rakibi karşısında (ki, genç takımlar deplasmanlarda genelde sıkıntı yaşar), kalesinde dört gol birden gördü ve ilk mağlubiyetini aldı. Bayrampaşa maçı kazanabileceği bir maçtı Kestelspor'un. Karaköprü maçı Düzce maçı ve Ordu maçında yaşanan puan kayıpları tamamen konsantrasyon eksikliği ile alakalıdır. Yoksa kadro kalitesi, tecrübe ve kondisyon açısından bir eksik göremiyorum. Takımın konsantrasyon eksikliği ne kadar teknik ekip ve yönetimsel olsa da futbolcuların kendi kariyerlerini kenara itmeleri ne kadar doğru?

52Orduspor maçında gördüm ki, bazı oyuncular kendilerini vazgeçilmez sanıyor. Orta sahada yürüyen Ali Berke, giydiğin 10 numaranın hakkını vermelisin. İleride daha hareketli olmasını beklediğimiz Alican Tez . Savunmanın sağ tarafı zaten takımın en zayıf noktası diye düşünüyorum. 'Kestelspor'un ilk haftalardaki ruh halinden şimdilerde eser yok.' Kestelspor bu değil. 

Talha, Tolga, Efe, kaleci İsmail ve Okan'ı da Ordu maçındaki istekli hırslı mücadelelerinden dolayı kutluyorum.    

Devre arası transfer dönemine doğru hızla gidiyoruz. Futbolcular şapkasını önüne koyup kendini analiz etmeli. Yönetim devre arası mutlaka çürük elmaları ayıracaktır, bunu unutmamak lazım. 

YORUM EKLE

banner107

banner169