banner84

Kitap İmza Günümüz

Kitabi olmayan, kitaba dayanmayan, sistematik yaklaşım ve sağlam temeller içermeyen her bilgi eksiktir. Bu sebeple bütün büyük medeniyetler eşsiz kitaplar yazan alimlerin sırtında, bu kitapları uygulayan devlet adamlarınca kurulmuştur. Kitaplardan uzaklaştıkça ve kitapları yazacak alimler azaldıkça da kurulan muhteşem medeniyetler feci çöküşler yaşamıştır. 
Çocuklarımıza kitabı sevdirmeli, kitapla dost olmalarını sağlamalıyız. Eğitime bakışımız sınav başarısına odaklandıkça kültürel ve insani değerler biraz geri plana düşebiliyor. Oysa bütün eğitim felsefelerinin temelinde donanımlı ve iyi insan yetiştirmek vardır. İnsani değerleri eksik yetişen öğrencinin başarısının kime ne faydası olabilir?
Kitaplar, bilgiye, insan olmaya, düşünmeye, düşünerek yanlışları fark edip çözümler aramaya açılan kapılardır. Eski medeniyetlerimizin ve Dünyadaki diğer mevcut medeniyetlerin temel prensipleri ve yaklaşımları kitaplardan hızlıca öğrenilebilir. Düşünmek, tahlil etmek ve doğru çıkarımlarda bulunabilmek kitap okumak sayesinde mümkün olabilir. 
Alanya Belediyesi çok önemli kültürel bir faaliyetin üçüncüsüne ev sahipliği yapıyor. Belediyenin eğitime verdiği birçok desteğin yanı sıra kültürel faaliyetlerle eğitimi desteklemesi çok kıymetli bir hizmettir. Kitap fuarı düzenlemenin maddi hiçbir getirisi olmadığı gibi, kamuoyunda duyacağı ilgi de popüler bir etkinlik kadar olmayacaktır. Çok kapsamlı ve zor bir organizasyonla 3. Alanya Kitap Günlerini düzenleyen belediyemize teşekkür ediyorum.
Faydalı kitaplar yazmayı temel gaye edinmiş bir bilim insanı ve yazar olarak ben de fuarda olacağım. 18-19 Aralık Cumartesi- Pazar günlerinde, saat 12:00 ile 19:00 arasında, bugüne kadar yazmış olduğum 10 kitabı imzalamak ve gelen okurlarla ‘Modern Zamanda Sağlıklı Beslenme’ konusunda söyleşmek üzere, Alanya Kültür Merkezinde olacağım. 
Bu kitaplardan özellikle; Kilo Verme ve Sağlıklı Yaşam Sırları, Her Yönüyle Mavi Güç Su, Temel Beslenme ve Mesleki Biyokimya Kitaplarımız Alanya halkına ve öğrencilerimize çok faydalı olacaktır. 
Yanımda değerli hocam Mehmet Dikici de olacak. O da ortak yazdığımız ‘Her Yönüyle Mavi Güç Su’ ve yeni kitabı olan ‘Mühendis’i imzalayacak.
Kitaplarla dost olalım. Hayatımızda, evimizin, iş yerimizin baş köşelerinde kitaba yer ayıralım. Ben böyle bir ailede büyüdüğüm için çok şanslıyım. Daha çok kitap okuyarak çocuklarımıza güzel örnek olalım ve bu şansı onlara da verelim. Fuarda görüşmek dileğiyle. Sağlıkla kalın.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melike Güneş
Melike Güneş - 5 ay Önce

Tebrikler. Orada olacağız

banner107

banner169