banner165

Koca final kaçtı!

Alanyaspor, yarı final rövanşına, evimizdeki ilk maçın 1-2’lik skor kamburuyla çıkıyordu. Bulacağı erken golle Alanyaspor’un tur ümitlerini bütünüyle sonlandırmayı amaçlayan Sivasspor, oyuna hızlı girdi ve ilk 10 dakika Gradel, Fajr ve Erdoğan’ın liderliğinde oyunu bütünüyle forsa etti. Bunaltıcı baskıdan kurtulan Alanyaspor oyuna ortak oldu. Ardından Eduardo ve Emre Akbaba’nın şutları çerçeveyi bulmasa da çok etkili gol pozisyonları üretti.

Defans dengesini bozan ataklar

Farioli, rakibin kilit ismi Gradel’e karşı taktik geliştirmişti. Sağbek sprinter Juanfran’ı solda, Borja’yı sağda oynatarak şaşırttı. Efecan ve Emre Candeias’ı besliyor, Juanfran aldığı uzun paslarla sıkça sıfıra inip ortalıyor, Sivas’ın savunma dengesini bozuyordu. İlk devrenin sonlarında Eduardo’nun topuk pasına Candeias’ın gol vuruşunda top havalardaydı, Juanfran’ın şutunu ise kaleci Ali Şaşal püskürtüyordu. İlk 45 dakika oyunun hakimi Alanyaspor’du fakat, pozisyonlar gole tahvil edilemeyince golsüz kapanıyordu.  

Saha bir anda revire döndü 

İkinci yarı da, maçın ilk anları gibi Sivasspor’un baskısı ve Gradel’in kaleyi teyet geçen şutuyla korku filmi gibi başladı.Devrenin ortalarında Furkan’ın yerine Tayfur’u sürmüştü Farioli, fakat Tayfur oyundaki sertlikle mesaisini yarıda bırakmak zorunda kalacaktı. Milunoviç ve Tayfur sedyeyle dışarı taşınırken, Efecan baldırının çektiğinden yakınıyordu, Emre Akbaba’da kafa kafaya çarpışmayla yere yığılmıştı. Sivas 4 Eylül Stadı adeta revire dönmüş, Farioli’nin oyuna hamle trafiği tam bir kaosa dönüşmüştü.

Diedhiou’dan hayat öpücüğü!

Oğuz’un 77’deki soldan harika ortasına altı pas önünde kafasını dokunan Diedhiou, Alanyaspor’a hayat öpücüğü olan golünü atınca final umutlarımız umutlarımız bir anda yeşerdi. Lakin, 88’de Kayode’nin kestiği topta, Hakan’ın kale önündeki son dokunuşunda Marafona çaresizdi. Ardından Rıza Çalımbay oyunu soğutan değişikliklere yöneldi ve 100 dakikaya sarkan maç 1-1’e düğümlendi. Yazık, şemsiye tersine döndü, koca final kaçtı…

YORUM EKLE

banner107

banner169