banner84

Bekerecioğlu Konya’nın Projelerini Değerlendirdi

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, düzenlenen mali hizmetler çalıştayı nedeniyle geldiği Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Konya’nın kısa, orta ve uzun vadedeki projelerini değerlendirdi.Bekerecioğlu,...

Bekerecioğlu Konya’nın Projelerini Değerlendirdi
Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, düzenlenen mali hizmetler çalıştayı nedeniyle geldiği Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Konya’nın kısa, orta ve uzun vadedeki projelerini değerlendirdi.

Bekerecioğlu, Konya’nın her şeyi ve bütün güzellikleri hak ettiğini, çalıştığı dönemde, bunun farkına kendilerinin de vardığını belirterek, göreve geldikten sonra kısa, orta ve uzun dönem olarak birtakım planlamalar yaptıklarını söyledi. Mesai arkadaşları ile nelerin yapılabileceğini oturup konuştuklarını ve istişare ettiklerini anlatan Bekerecioğlu, özellikle Beyhekim Kampüsü denilen şu andaki hastane kompleksinin olduğu yerde yeni binalar kazandırılmasıyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Çocuk izleme merkezi, AMATEM’le ilgili hukuku prosedürleri hızlandırdıklarını belirten Bekerecioğlu, yatak sayılarının artması ile ilgili birtakım çalışmalar yaptıklarını da kaydetti. Bekerecioğlu şu bilgileri verdi:

“Örneğin; psikiyatrinin 100 yatağı var, 200’e kadar çıkabiliriz, fizik tedavi hastanemizin şu anda 100 yatak kapasitesinin 150 yatak olmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Rehabilitasyon ağırlıklı olarak hastaneye çevirme, daha da bir adım ötesi, fizik tedavi hastanesi, pediatrik rehabilitasyon spastik çocuklarla, Türkiye’deki birkaç yerde olan bu hastaneyi Konya’mıza kazandırmak için uğraşıyoruz. Enerji ile ilgili ciddi çalışmalarımız oldu, enerji giderlerimizi düşürmek ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dönüştürmek için bir plan proje hazırlığı yaptık. Bazı hastanelerle ilgili yenileme çalışmaları, yeni bina çalışmaları zaten bizden önceki süreçte başlamış devam ediyor. Numune Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor. İşte bu süreci hızlandırmak için yüklenici firma ile sürekli görüşüyoruz, onlar da artık bizi gördükçe, bize erken bitireceğini söylüyorlar, bekleyip göreceğiz. Güzel şeyler oluyor, Konya’mızın her şeyi bütün güzellikleri hak ettiğini düşünüyoruz.”

Bekerecioğlu, bir soru üzerine, Beyşehir’de yapımı planlanan yeni devlet hastanesi ile ilgili sürecin de devam ettiğini belirterek, “Bizim binadan öte; şu anda ciddi anlamda bir personel, özellikle hekimle ilgili bazı sıkıntılarımız var. Bu dediğimiz gibi, bizim Konya ile ilgili bir problem değil, Türkiye’de genel bir problem. Konya ile ilgili bir çalışma sonucunda hekim açığı sıralamasında 56. sıradayız. Konya’nın belki de iyi olmayan bir durum var, bu tabi her şeyi, güzellikleri hak eden bir şehirde bazı sıkıntılara yol açıyor. Özellikle acil hizmetlerde, acilin nöbet tutumu ile ilgili… Ama yakın zamanda bunun da büyük oranda çözüleceğini düşünüyoruz ve özellikle yaz dönemi kuralarında, tıp fakültelerinden mezun döneminde olan kuralarda büyük oranda bir kuraya hekim dahil olması ile inşallah bu sıkıntı da ortadan kalkacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157