banner84

Kötü gün 

 Hafızamı yokladım. Son zamanlarda güzel bir gelişme olmuş mu diye... 

  Türkiye belki de tarihinin en büyük yangınıyla mücadele ediyor. Altın ormanlar ne yazık ki, ateş topuna dönüştü.  Binlerce canlı telef oldu, ağaçlar kül. Can kaybı sekize yükselmişken,  evlere ateş düştü.

  Günlerdir uykuyu unuttuk ve uyumadığımız halde kabusu yaşadık. Güzel şehrimize de sıçradı aynı ateş. Tüm kent kenetlenerek elinden geleni yapıyor, umarım yarına kadar hiçbir yerde yangından iz kalmaz. 

  Turizm sezonu turistsiz günler yaşamıştı geçtiğimiz sene, bu yıl yüzümüz gülmeye başlamıştı ki, yine bir felaketle karşı karşıya kaldık.

  Halk bir olup, giyim ve gıda toplayarak elinden geleni yapmaya çalışıyor. Dost zor günde belli olur, demişler. Ülkem adına, Azerbaycan adına gururluyum. Biz sadece iyi gün dostu, kardeşi değiliz. Maddi ve manevi olarak bir birimizin her zaman yanındayız.

  Tema Vakfı ve benzeri vakıflara fidan alarak DESTEK olalım. Şahsım ve ailem seve seve elimizden gelen  her şeyi yapacağız. Gerçekten ağaç ekme bayramı olmalı.  Dünya ekolojik sorunlar yaşarken geriye de çok zamanımızın kalmadığını bilmeliyiz.

  Ülke sadece yangınla değil, baş belası terörle de savaşıyor aynı zamanda. Adalet bir an önce tecelli etsin ve herkes cezasını çeksin.

  Kötü günün ömrü az olur, demişler. Bu günler de geçecek elbet. Yaralar sarılacak, hayat yeniden yeşerecek. Yeter ki, bu yaşanan felaket unutulmasın.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lut Durak
Lut Durak - 10 ay Önce

Güzel yazı. Emeğinize sağlık.

banner107

banner169