banner129

5. Uluslararası Altın Kepçe Yemek Yarışması bugün başladı

Alanya Belediyesi’nin düzenlediği 5. Uluslararası Altın Kepçe Yemek Yarışması bugün Konaklı Kongre Merkezi’nde yapılan açılış töreninin ardından başladı.

5. Uluslararası Altın Kepçe Yemek Yarışması bugün başladı
Saat 11.00’da gerçekleşen açılış törenine, Alanya  Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Altın Kepçe Aşçılar Derneği Başkanı Mustafa Nail Özden,  MHP Milletvekili Adayı Cafer Uyar, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Birim Amirleri, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan,  çok sayıda aşçı, konuklar ve basın mensupları katıldı.  
Sunumunu TV programcısı ve yemek kitabı yazarı Elif Korkmazel’in üstlendiği açılış töreninde, Alanya Altın Kepçe Derneği Başkanı Mustafa Nail Özden, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven sırasıyla konuşma yaptı.

50 FARKLI KATEGORİDE 1000 KİŞİ ALTIN KEPÇE İÇİN YARIŞACAK

Geçen yıl 37 kategoriden 850 kişinin katıldığı Uluslararası Altın Kepçe Yarışması’nda bu yıl toplam 50 kategoriden 1000 yarışmacı Altın Kepçe için yarışacak. Katılımcılar arasında 17 farklı ülkeden 75 kişilik bir ekip de bulunuyor. 
Yarışmada, Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen 30 farklı lise ve 20 farklı üniversiteden öğrencilerle birlikte usta aşçılar, farklı kategorilerde yaptıkları yemekleri jüri üyelerine sergileyecek.

Organizasyonun her yıl daha da ileri gittiğine vurgu yapan Altınkepçe Derneği Başkanı Mustafa Nail Özden , “ 2011 yılında birinci yarışmamızı düzenledik ve bundan sonraki yıllarda da her zaman organizasyonu ileriye götürmek için çabaladık. Bu çalışmalarımız bizlere her zaman olumlu yönde döndü. Bu yıl yarışma kategorilerimiz ve katılımcı sayımız arttı. Gelecek yıllarda da bu organizasyonu Avrupa Şampiyonası’na taşımak için çabalıyoruz. Alanya turizmin başkenti ve her şeyin en iyisine layık. Bu organizasyonda da emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi. 

“BU ORGANİZASYONLAR ALANYA’NIN ORTAK KÜLTÜRÜNÜN TANITILMASI İÇİN ÖNEMLİ”

Bu tip uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu organizasyonun Alanya’nın ve Alanya’ya ait ortak değerlerin tanıtılması için çok önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca Başkan Yücel, “ Alanya’mızın ve Alanya’mıza ait ortak değerlerin tanıtılması bizim en büyük arzumuz. Bu tip uluslararası organizasyonlar ile bu arzumuzu gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu organizasyonda da emeği geçen bütün kurumlara, bütün personele ve aşçılara teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

Uluslar arası Altın Kepçe Organizasyonunu Avrupa Şampiyonası’na taşımak için el birliği ile çalışıldığını vurgulayan Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven de şunları söyledi: “ Altın Kepçe Yemek Yarışması her yıl daha da gelişiyor. Bu yıl da katılımcı sayısının artması bizleri mutlu etti. Bundan sonra da el birliği ile bu organizasyonu daha da ileri taşımak için çabalayacağız. Özellikle yeme içme kültürünün tanıtıldığı bu organizasyonda emeği geçen tüm çalışanlara, bütün kurumlara ve aşçılara teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” 
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 16:25
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107