banner84

83 çocuk hayallerine kavuştu

"Bir Köy, Bir Çocuk, Bir Hayal" projesi ile Alanya'nın 60 köyünden 83 çocuğun hayali gerçek oldu

83 çocuk hayallerine kavuştu
-Haber merkezi

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü Çocuk Birimi sorumlusu oyuncu-yazar-yönetmen Nilbanu Engindeniz tarafından sürdürülen etkinlikte, Alanya’nın tüm kırsal mahallelerindeki okullara gidildi. Proje kapsamında 6-12 yaş arasındaki çocuklara gerçekleştirmek istedikleri hayallerini kağıda yazmaları istendi. Yine küçük çocuklardan oluşan 7 kişilik jüri, 60 köyden 83 çocuğun hayalini seçti. Alanya Belediyesi de bu çocukların hayalinin gerçekleşmesine yardımcı oldu.
Projenin tanımıyla ilgili Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi. Törene Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Belediye Başkan Yardımcıları, Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, birim amirleri, projede yer alan okullar ve vatandaşlar katıldı.
3 yıldan bu güne kadar yapılan etkinliklerin video gösterisi ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, "Çocuklarımızın olduğu projeler, gerilimi yok eder. Bu nedenle çocuklarımızın projesini bütün herkesi katmak istedik. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
HÜSEYİN ER "HAYAL EDİP ÇALIŞMAK GEREK"
Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er yapmış olduğu konuşmada şunları kaydetti: "Bu yardım projesi değil, bu proje hayallerin gerçekleşmesi için yapılan projedir. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Hayal edip çalışmak gerek. Bu projeye sosyal proje kapsamında Alanya Belediyemiz öncülük etti."


BAŞKAN YÜCEL "HAYALSİZ HİÇBİRŞEY OLMAZ"
Hayalsiz hiçbir şeyin olmayacağını ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Gerçekleştirebileceğimiz hayallerin peşinden koşmalıyız. Bizim için sağlıktan sonra eğitim gelir. Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz" dedi.
KARDELEN DANSÇILARININ PLAKETİ KAYMAKAM HARPUTLU'DAN
Protokol konuşmaların ardından "Kardelen Dans Grubu" üyelerinin plaketini Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu verdi. Küçük çocuklardan oluşan 7 kişilik jüri ekibinin plaketlerini ise Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel verdi. Hayalleri gerçekleşen çocukların video gösterisi ile program devam etti.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 12:58
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107