banner84

Academic Quartet konseri AKM'de

Alanya Belediyesi’nin davetlisi olarak Alanya’ya gelecek olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık, Öğr. Gör. Levent Ayan, Öğr. Gör. Mustafa Levent Taşkesen ve Öğr. Gör. Serdar Büyükedes’ten oluşan ‘Academic Ouartet’grubu Alanya Kültür Merkezi’nde Alanyalı sanatseverlerle buluşacak.

Academic Quartet konseri AKM'de
 Academic Quartet, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarından  kurulmuş bir grup olarak çalışmalarına devam ediyor. Birçok ulusal ve uluslararası etkinliklerin açılış ve kapanış törenlerinde ulusal ve uluslararası festivallerde sahne alan grup, bas, bariton, tenor ses renginden oluşan solist öğretim elemanları yanında, piyanoda bir öğretim elemanı ile konserlerini vermektedir. Academic Quartet, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’ni kendi tarzıyla yorumlamakta, ayrıca Academic Quartet’in repertuvarında Türkçe eserlerin yanında, İtalyanca, Rusça, Fransızca, Almanca, Azerice, İngilizce, İbranice, Arapça’dan oluşan tanınmış birçok eser bulunmaktadır.

 

Academic Quartet sanatçıları, repertuvarları kapsamında seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle 28 Kasım Cuma akşamı saat 20:00’de Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde sanatseverlere müzik ziyafeti yaşatacaklar. Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz konsere tüm vatandaşlar davetlidir.

Bilgi için;513 21 33 AKM

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107