banner84

Belediye tiyatrosundan ' Sıçra Biblolar'

Alanya Belediye Tiyatrosundan 'Sıçra Biblolar' izleyici ile buluşmayı bekliyor

Belediye tiyatrosundan ' Sıçra Biblolar'
Alanya Belediye Tiyatrosu’nun sahneleyeceği Tennessee Williams'ın yazdığı, "Sırça Biblolar" isimli iki perdelik oyunun tanıtımı yapıldı. Alanya Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal, tanıtımda yaptığı konuşmada, Amerikalı yazar Tennessee Williams'ın "Sırça Biblolar" adlı oyunuyla seyircinin karşısında olacaklarını söyledi.
Oyunun galasının cuma akşamı saat 20.00'de yapılacağını dile getiren Çinal, "Çok güzel bir oyun. İnşallah beğenilecek. Bunun haricinde 27 Nisan tarihinde 17. Direklerarası Seyirci Ödüllerine Alanya olarak ev sahipliği yapacağız." dedi.
BİNLERCE İZLEYİCİ SAYISINA ULAŞILDI
Alanya Belediye Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunların halk tarafından büyük ilgi gördüğünü dile getiren Atak, bu yıl da binlerce izleyiciye ulaştıklarını ifade etti. Türkiye'de tiyatroda gösterdikleri başarıyla beşinci sıraya geldiklerini dile getiren Atak, ilk dörtte yer alanların da büyükşehir tiyatroları olduğunu söyledi.
BİLETLER KİTAP BAĞIŞI İLE ALINACAK
Öte yandan belediye ve Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen "Bir kitap bir oyun’" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında oyunu izlemek isteyenler, getirdikleri kitabı tiyatroya bağışlayarak ücretsiz bilet alabilecek. Toplanan kitaplar ise Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacak.
OYUNUN KONUSU
1930'lu yıllarda Wingfield ailesinin başından geçenlerin anlatıldığı oyunda kocası tarafından terk edilen ve çocuklarıyla zorlu bir yaşam süren anne Amanda, kötü işlerde çalışarak hayatını bir türlü rayına oturtamayan oğul Tom, sakat bacağıyla içine kapanık bir hayat süren Laura ve Laura'nın hayatına girerek dengeleri bozan Jim'in hikayesinin anlatılıyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 15:40
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107