banner84

'Çocuklar sevgi ister'

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan bilgilendirme seminerinde bir konuşma yapan CeylanTanrıseven, çocukların sevgiye muhtaç olduklarını ifade etti.

'Çocuklar sevgi ister'

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven, Alanya Kaymakamlığının organizasyonu ile Koruyucu Ailenin önemi, evlat edinmenin yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesi yönünde düzenlenen seminere katıldı.

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan bilgilendirme seminerinde bir konuşma yapan CeylanTanrıseven, koruyucu aile olmanın önemine değinerek, çocukların yeterli sevgi alabildikleri, gereksinimlerinin düzenli olarak karşılandığı, eğitim ve öğretiminin sağlandığı sıcak aile ortamında yetişmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Kaymakam Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven, katılımcılara gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti. Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Nevzat Özer ise yaptığı konuşmada koruyucu aileliğin önemi konusunda yapılan çalışmalar ile ilgili farkındalık yaratma koruyucu aileliğin ve evlat edinmenin  yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesinin önemini anlattı.

Sosyal Politikalar İlçe Müdür Vekili Esra Özarslan ise kurumun çalışmaları hakkında bilgi vererek toplumun koruyucu aile ve evlat edinme konusunda bilinçlenmesi gerektiğini belirtti.

Seminerdeki diğer konuşmacılarda, çocuk ve ebeveyn ilişkisinin kurulması, bakım ve yetiştirme sorumluluğunun kazandırılması, Devlet denetiminin de paylaşılması, toplumsal sorumluluğun öne çıkması, çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları olduğuna işaret ettiler.

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan seminere, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven,  Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nevzat Özer, Alanya Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdür Vekili Esra Özarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve diğer yetkililerle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107