banner129

El sanatları sergisi açıldı

Alanya Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitim Merkezi) işbirliğiyle Alanya Belediyesi Mahmutlar El Sanatları Merkezi’nde resim, takı ve el nakışı kurslarının yılsonu sergisi açıldı.

El sanatları sergisi açıldı
Alanya Belediyesi Mahmutlar El Sanatları Merkezi’nde resim, takı ve el nakışı kurslarına katılan kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergiyi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şevki Mat, Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura, Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ve kursiyerler birlikte açtı. 
BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR
Basit Nakış İğneleri, Elde Türk İşi, Takılar (Misinalı, Örme, Düğüm), Davul Derisi Takı Yapımı kurslarının “Sır Altı Çini uygulama ”gibi eserleri inceleyen Başkan Yücel, kurs öğretmenlerini ve kursiyerleri tebrik etti. Başkan Yücel’e sergideki ürünler hakkında bilgi veren kurs öğretmenleri ayrıca kendilerine sağlanan imkanlar için teşekkür ettiler.
2016-2017 DÖNEMİNDE 214 KURSİYE KATILDI
Alanya Belediyesi ve Alanya Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan kurslar için Kültür Müdürlüğü bünyesinde kurslar açılıyor. Kurslarda Basit Nakış İğneleri, Elde Türk İşi, Takılar (Misinalı, Örme, Düğüm), Davul Derisi Takı Yapımı  kurslarının yanı sıra bu yıl ilk kez “Sır Altı Çini uygulama” kursları da verildi. Mahmutlar El sanatları merkezinde açılan kurslara bu yıl 90 öğrenci devam ederken yine bu yıl, Yabancılara verilen Türkçe kurslarına 83 kursiyer ve İngilizce kursuna 41 Kişi devam etti. 2016-2017 Toplam 214 Kursiyer belediyenin açtığı kurslara katıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 17:33
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107