banner84

En iyi aşçılar seçildi

Son gününde usta şeflerin ve ekiplerin kıyasıya hünerlerini ortaya koyduğu 5. Alanya Belediyesi Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması yapılan ödül töreni ile son buldu.

En iyi aşçılar seçildi
Yarışmanın son günü olan 25 Ekim Pazar günü, İngiltere’den gelen Wacs jüri başkanı Garry Filbey görevlendirmeleri ile Amerika, İsveç, Portekiz, İngiltere, Hırvatistan, Slovakya, İsrail, Bulgaristan, Sırbistan,  Güney Kıbrıs, Slovenya, Romanya ve Türkiye’den katılan Wacs jürilerinin değerlendirmeleri sonucu kategorilerde kupa alan yarışmacılar belirlendi.

EN BÜYÜK ŞEF, BAŞKAN YÜCEL

Altınkepçe Aşçılar Derneği Başkanı Mustafa Nail Özden gastronomi dünyasının önemli sembollerinden olan ve usta şeflerin taşıdığı regaleyi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in boynuna asarak, aşçı ceketi giydirdi.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Altınkepçe Aşçılar Derneği Başkanı Mustafa Nail Özden ve jüri başkanı Garry Filbey ve yabancı jürilere plaket ve hediyelerini verdiler.
Renkli şovların yapıldığı, ünlü aşçıların katıldığı yarışmada, Üniversite kategorisinde Altın Şef,1.Sırbistan’dan Mladen Pssıc,2.Türkiye’den Burak Tunuslu, 3.Kıbrıs’tan Marios Loannou oldu. Grand Prix Ekip yarışmasında ise Birinci İsrail, ikinci Türkiye Üçüncü ise Bulgaristan takımı seçildi. Ödül töreni ve gala yemeği, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesine verilen jüri özel ödülü ile son buldu.


Üniversite Kategorisi Altın Şef
MLADEN PSSIC ,  SIRBİSTAN
BURAK TUNUSLU ,TURKİYE
MARIOS LOANNOU ,KIBRIS

Grand Prix Ekip Yarışması
İSRAİL TAKIMI
TURKİYE TAKIMI
BULGARİSTAN TAKIMI

En iyi Lise Grup Yarşması
ERMAN HOTHA
FAVZOL BRANKOLLART
ELISEO KIBRAKO

ARNAVUTLUK LİSESİ
BERKE ÖZBEK
VOLKAN DURSUN
MUSTAFA ARIKAN

ALANYA ÜMİT ALTAY LİSESİ
HALİL İBRAHİM KEKİÇ
SULEYMAN CAN
EREN YUNUS DAĞLI
 
En İyi Üniversite Grup Yarışması
MILOS CIRIS 
MLADEN PASIC
OĞUSHAN BICUP

SIRBISTAN UNİVERSİTESİ
ÖMER BAYHAN
ÖMER ŞEKER
SADETTİN AKTAŞ

YALOVA ÜNİVERSİTESİ
 GİZEM ATAR
TERCAN ÖZÇELİK
NİHAN GÜLEÇ
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 16:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107