banner84

Festivalin finalisti Altın Kelebek ödüllü Funda Arar

Alanya Belediyesi’nin düzenlediği 15. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin kapanışını, dört Altın Kelebek ödüllü Funda Arar yaptı.

Festivalin finalisti Altın Kelebek ödüllü Funda Arar

23 Mayıs Cumartesi başlayan ve 3 gün devam eden festival, dün akşam ünlü popçu Funda Arar’ın yüksek performansıyla sona erdi. Şarkılarıyla Alanya’yı inleten Arar’a, hayranları eşlik etti. Altın Kelebek ve Türkiye Video Müzik Ödülü’nün yanısıra bir çok ödül sahibi Funda Arar, kendi parçalarının dışında Devlet Sanatçısı Orhan Gencebay’ın “Batsın Bu Dünya”, sözleri Aysel Gürel’e ait Sezen Aksu’nun seslendirdiği duygusal parça “Firuze” ve Erkin Koray’ın ölümsüz parçası “Çöpçüler” ile genç – yaşlı binlerce vatandaşa unutulmaz bir festival gecesi yaşattı.

“BİR DAHAKİ FESTİVALDE BULUŞMAK ÜZERE MUTLU OLUN, MUTLU KALIN”

Festivalin son gecesinde kapanış konuşmasını yapmak üzere Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile sahneye çıkan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, festivalde emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sponsorlara, sanatçılara teşekkür etti. Yücel, “Üç gündür müziğin üç ünlü dev ismini ağırladık. Bu yıl 15.sini düzenlediğimiz festivalimizde başta kaymakamımız olmak üzere bize destek veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sanatçılarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, sponsorlarımıza ve belediye personelimize teşekkür ederim. Bir dahaki festivalde buluşmak üzere mutlu olun, mutlu kalın” dedi.

Başkan Yücel, Türk popunun önemli ismi Funda Arar’a, festivale katıldığı için teşekkür ederek, Alanya ipeğinden şal, Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi öğrencilerinin yaptığı resim ve seramik Alanya tabağı hediye etti.

YÜCEL, DOĞUM GÜNÜ PASTASINI ARAR’LA KESTİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Festival Sunucucu Sema Eryiğit Emek’in hazırladığı sürpriz doğum günü pastasını sahnede Funda Arar’la kesti. Kalabalığın alkışları arasında pastayı kesen Yücel, Alanya halkına ve sunucu Emek’e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107