banner84

Gazipaşa'da sergi açıldı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin yaptığı ürünlerin bulunduğu yıl sonu sergisi açıldı.

Gazipaşa'da sergi açıldı

Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, Belediye Fuar Alanı'ndaki serginin açılışında yaptığı konuşmada, kurslara katılanlara teşekkür etti.
İnsanın kendisine vakit ayırmasının önem taşıdığını dile getiren Ekinci, bunun aynı zamanda insanın kendisine saygı duymasıyla ilgili olduğunu kaydetti.

Eğitimin beşikten mezara kadar süren bir süreç olduğunu vurgulayan Ekinci, "Örgün eğitimin bir şekilde dışında kalan kardeşlerimizin kendilerini yenileyebilmeleri, halk eğitim merkezlerimizin açtığı kurslarda kendilerini ilgi alanlarına göre yer bulmasıyla mümkündür" dedi.

Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Doğan da 2014-2015 eğitim öğretim döneminde 82 mesleki, 6 okuma yazma ile 26 genel kurs açtıklarını, bu kurslara 2 bin 888 kişinin katıldığını söyledi.

Halk eğitim merkezlerinin sadece biçki nakış kurslarıyla hatırlananyerler olmaktan çıktığının altını çizen Doğan, şöyle konuştu:
"Halk eğitim merkezlerinin faaliyet alanı, örgün eğitimin dışında kalan bütün yaş ve meslek gruplarını kapsıyor. Toplumun bütün sosyal dokularına hitap ederek ihtiyaçlarını tespit eden, toplumun taleplerine göre iş ve hizmet üreten eğitim merkezi durumundayız. Halk eğitim merkezimiz her konuda ve herkese hitap eden kurslarımızla çağın ihtiyaçlarına uygun eğitim veren hayat boyu öğrenme merkezine dönüşmüştür. Toplumumuzun ilgi duyduğu her alanda eğitim vermekte ve 12 kursiyeri bulduğumuz takdirde her türlü kursu açabilmekteyiz. İnsanların ihtiyaçlarına cevap verdiğimiz ve katkı sağladığımız için çok mutluyuz."
Halk oyunları gösterisi sunulan törende kurslarda bağlama ve keman kursuna katılan öğrencilerin oluşturduğu koro, konser verdi. Tekvando kurslarına katılan öğrenciler de gösteri yaptı.

Daha sonra serginin açılışı Kaymakam Ekinci, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, İlçe Garnizon Komutanı Kürşat Çilek, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Akşit yaptı. Sergiyi gezen katılımcılar, ürünler hakkında bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107