banner84

Karlar Kraliçesi sahnelendi

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü ve Fin Kültür Derneği işbirliği ile hazırlanan Fince ve Türkçe oynan Karlar Kraliçesi adlı oyun seyircisiyle buluştu.

Karlar Kraliçesi sahnelendi

Yönetmenliğini ve yazarlığını oyuncu Nilbanu Engindeniz’in yaptığı Karlar Kraliçesi adlı oyun Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Yazar Hans Christian Andersen’in klasikleşmiş masalları arasına giren Karlar Kraliçesi, kötü ve iyinin arasında geçen çatışmayı anlatıyor. Oyunda sekiz Finlandiyalı anne ve onların, yaşları 4 ile 14 arasında değişen çocukları rol alıyor.

Konusu:
Karlar Kraliçesi, yeni bir dünya yaratmaya niyetlenir. Bu dünyada, duyguların yerini tekdüzelik alacaktır. Bu amaçla, yeryüzünü buzlarla kaplar ve sanat adına ne varsa, tamamını yok etmeye girişir. Karlar Kraliçesi'nin bu emeline ulaşmasının önünde son bir engel kalmıştır: Yaptığı aynalarda, insanın sadece sureti değil, ruhunu da yansıtan cam ustası Wegard Usta…

Fince ve Türkçe oynanan oyun; masalsı atmosferini Fin kültürü içinde yaşatırken, hem Finli Alanyalılar için, hem de Türk izleyicisi için oldukça eğlenceli, farklı ve ailece izlenecek bir tiyatro seyri sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107