banner84

Kraliçe'den ziyaret

Alanya Belediyesi’nin Almanya’daki kardeş şehri Gladbeck’te geleneksel olarak düzenlenen Elma Festivali’nde, taç giyen Elma Kraliçesi Andrea Sommerfeld , Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti.

Kraliçe'den ziyaret

2014 yılının Kraliçesi Andrea Sommerfeld, arkadaşı Qristiame Grigo ile Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret ederek teşekkürlerini sundu. Sommerfeld, ilk kez geldiği Alanya’da kendini son derece güvende ve mutlu hissettiğini söyledi.

Gezip gördüğü tarihi ve doğal güzelliklere de hayran kaldığını dile getiren Kraliçesi Andrea Sommerfeld, “ Bir engelli annesiyim. Bu yüzden de şehrinizde engelliler için yaptığınız çalışmalar dikkatimi çekti. Bunun için de size ayrıca teşekkür ederim” dedi.

BİR ELMAYI, 3 METRE 83 SANTİMETRE SOYDU

Kraliçe Andrea Sommerfeld, geçen yıl yapılan Gladbeck Elma Festivali’nde bir elmayı kesintisiz 3 metre 83 cm soyarak, yarışmanın birincisi olmuştu.

Kraliçeler, her yıl Eylül ayı başında düzenlenen Elma Festivali’nde taç giyerek Alanya’nın da içinde bulunduğu tüm kardeş şehirlerin temsilcileriyle bir araya gelir.  Elma Festival’inde stand açarak Alanya’nın tanıtımını yapan Belediye Başkanı tarafından da kraliçeler bir haftalık Alanya Tatili ile ödüllendirilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107