banner84

Ortaya karışık 30 Nisan'da

30 Nisan saat 14.00’ da Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) , Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen geleneksel hale gelen Ortaya Karışık adını verdikleri kermes ve konserlerinin bu yıl 6.sı düzenleniyor

Ortaya karışık 30 Nisan'da

Kanser tanısı konulan hastaların tedavi sürecinde yaşadığı sorunlara ve zorluklara odaklanan Kanser Savaşçıları Derneği Saçım Saçın Olsun projesi yapılacak konserde Feridun Düzağaç sahne alacak. Alt sahnede de Klişe, Bozuk Plak ve birkaç grup sahne alacak.
ÖĞRENCİLERDEN DAVET VAR
AHEP öğrencileri, "“Bu zamana kadar ihtiyaç sahibi köy okullarındaki kardeşlerimizin gülümsemesi ile devam eden motivasyonumuzu bu sene kanser hastası kardeşlerimiz, arkadaşlarımız ve büyüklerimizin umutları ile sağlayacak ve bu bağlamda Kanser Savaşçıları Derneği ile iş ortaklığı gerçekleştireceğiz. Etkinlikten elde edilen gelir direkt olarak dernek yararına kullanım amaçlı aktarılacaktır.Bizler Alanya'nın merkezinde konumlandırılmış bir üniversitenin büyümekte olan bir topluluğu olarak sizleri de bizler için çok anlamlı olan bu etkinlikte aramızda görmek isteriz.”
PERUK HAZIRLATILIYOR
Tedavi sürecinde kişilerin çoğunda ilk göze çarpan sorun ise çoğunlukla saç dökülmesi oluyor. Bu, sadece tedavi sürecinde gerçekleşen ve geri dönüşü olan bir durum olsa da tanı alanları olumsuz etkileyebiliyor. Kişilerin kendilerini sosyal ortamlarından soyutlanmalarına sebep olabiliyor ya da kendilerini etiketlenmiş gibi hissetmelerine yol açabiliyor. Söz konusu kaybın tedavi sürecine de olumsuz açıdan etkileri olabiliyor. Kanser Savaşçıları Derneği de bu süreçte gönüllü olarak saçlarını bağışlayan kadın ya da erkeklerin saçlarından tanı almış ve saçları dökülmüş kişilere peruk hazırlatıyor. Alanya HEP Üniversitesi Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu gönüllüleri de bu sene bu projeyle işbirliği içine girdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107