banner84

Turizm Sanat Şenliği başlıyor

Yarın başlayacak olan 15. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali'nde Hande Yener, Murat Boz ve Funda Arar sahne alacak. Başkan Yücel, "Alanyalıları şenliğe davet ediyorum" dedi.

Turizm Sanat Şenliği başlıyor

ALANYA'NIN en önemli turizm şenliklerinden birisi olan Turizm ve Sanat Festivali saat 17.30'da Atatürk Anıtı'ndan kortej yürüyüşü ile başlayacak. Stantların da açılacağı festivalde Alanya Belediyesi, kaybolmaya yüz tutan şehrin değerlerini de gün yüzüne taşıyacak. Festivalin bu yılki teması, muz ve muz lifinden üretilen hediyelikler.

ÜNLÜLER SAHNE ALACAK

AVRUPA'DAN 10 ülkeden 70'inin üzerinde misafirin katılacağı festivalde ünlü sanatçılar da sahne alacak. Radyo D'nin 'Sarı Şeker' lakabıyla bilinen Sema Eryiğit Emek'in sunuculuğunu üstlendiği festivalin ilk gününde Hande Yener sahne alacak. Pazar günü akşam Murat Boz ve Pazartesi günü akşam da Funda Arar, Alanyalı hayranları ile buluşacak.

"ESNAF NEFES ALACAK"

ALANYALILARI festivale davet eden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Turizm sezonu başladı. Sokaktaki esnafın ekonomik yönden sıkıntısı var. Bu nedenle de esnaflarım stresli günler geçiriyor. En azından üç günlük festivalde eğlencelerle esnafımızı bir nebze rahatlatmayı düşünüyoruz. Ben bu nedenle Alanyalıları bugünkü festivale davet ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107