banner84

Yücel, sergi açılışına katıldı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kent Konseyi ve Kadın Meclisi iş birliği ile öğretmenler gününe ithafen hazırlanan 3 boyutlu rölyef resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Alanyum’daki sergi, 3 gün boyunca açık kalacak.

Yücel, sergi açılışına katıldı
 Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 3 boyutlu rölyef resim sergisi bu yıl öğretmenlere ithafen hazırlandı. Açılışa Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eski milletvekili Osman Özcan, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Güven, şair yazar emekli öğretmen Haşim Yetkin, AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Alanya Belediye Spor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, Kadın Meclisi Başkanı  Ümran Aykut ve resim hocası Esma Çağlı Dabakgil katıldılar. 

Serginin açılışını gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, resim hocası ve açılışa katılan emekli öğretmenlere bu günün anısına çiçek takdim ederek öğretmenler gününü kutladı. Başkan Yücel, resim sergisini gezerek sergilenen 3 boyutlu resimleri inceledi.

27 farklı alanda resim yaptıklarını belirten resim hocası Esma Çağlı Dabakgil, “20 kursiyerimiz ile 3 ay boyunca  koza, rolyef , keçe, filografi vb gibi dallarda resim yaptık.  Bu aşamada bizlere her türlü desteği ve imkanı sunan Kent Konseyi ve kadın Meclisi başkanlarına ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi

Alanya Kent Konseyi ve Kadın Meclisi iş birliği ile Alanyum'da açılan 3 boyutlu rölyef resim sergisi 3 gün boyunca Alanyum’da sanatseverlerle buluşacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107