banner84

Zeki Demir film çekti

Alanya'da yaşayan gazeteci tiyatro ve sinema oyuncusu Zeki Demir ilk uzun metraj filmini çekerek yönetmenliğe adım attı. Demir, "Kimse sinemayı gözünde büyütmesin. İsan isterse tekden süt sağar. ben iki don parasına bir film çektim" dedi

Zeki Demir film çekti
 Alanyalı gazeteci oyuncu Zeki Demir, senaryosunu kendisinin yazdığı Bu Hayat Bizim isimli filmi sekiz günde çektiğini ifade ederek " öncelikle samimi olmak lazım. Dürüst olmak lazım. İnsan isterse hayatta aşamayacağı engel yoktur. Ama tabiki destek olsa çalışmalar daha kolay yürürür" dedi.
Bu Hayat Bizim isimli filmin ilginç bir konuyu barındırdığını idda eden Demir, " Böyle bir konu Türkiyede hiç çekilmedi, çekildiysede benim gözümden kaçmıştır. Bu konuda iddialıyım, gala sonunda herkes şoke olacak" dedi. 
Bu Hayat Bizim isimli film  tam bir Alanya tanıtımı. Filmde Kızılkule, Tersane Alanya Kalesi, kale sokakları ilçe merkezindne detaylar parklar iskele kale arkası Damlataş Oba çayı Dim çayı Dim Barajı muz bahçleri sahiller filmin çekildiği mekanlar. 
Soyadı benzerliği taşıyan başrol oyuncuları Mahmut Bulut ve Okan Bulut'a önemli tiyatro ve sinema oyuncularıda eşlik ediyor. Başta deneyimli oyuncu Oğuz Tunç olmak üzere Naz İnal, Hacer Gezer, Fikret Kaya gibi isimlerle birlikte otuz kadar karakter oyuncusu rol aldı. 
İKİ DON PARASINA BİR FİLM
Daha önce elliye yakın filmde rol alan Alanyalı gazeteci oyuncu Zeki Demir ilk filmini yöneterek yönetmenliğe de adıma tmış oldu. Demir " Hiç bütçemiz yoktu. Sıfır bütçe ile yola çıktım. Yemek sponsorumuz Yöresel Ev yemekleri oldu. Alanya Belediyesi misafirhanesinden bir oda aldım ve şehir dışından gelen oyuncuları orada barındırdım. Şehir içi çekimleirmizi kendi imkanlarımızla çözdük. Yine beldiyeden iki kez araba yardım alıp şehir dışı çekimleir yaptım. Oyuncuların denize girme sahnesi vardı ve pamuklu baksırla denize sokamayacağım için iki baksır alıp on lira ödedim. Şu ana kadar yaptığım tek harcama bu. Filmi iki don parasına çekip bitirdim. Güçlü bir bilgisayar bulursam en kısa zamanda kurgusunu yapıp Alanya'da galasını yapmak istiyorum. filmin kurgusunu da oğlumla birlikte yapacağım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
tevfik özen
tevfik özen - 5 yıl Önce

Harikasın zekibey başarılarının devamını diliyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner107