banner84

Görme engelliler mikrofonda yarıştı

Türkiye'de ilki düzenlenen görme engellilerin yarıştığı Engelsiz Mikrofon Ses Yarışması Cikcilli Düğün Salonu'nda yapıldı

Görme engelliler mikrofonda yarıştı
 Alanya'da faaliyet gösteren Neşe-i Muhabbet Korosu'nun kurucusu olan Ünal Ayaz ve koro üyelerinden 11 yıldır görme engelli olan Habibe Özdil, Türkiye'de bir ilke imza attılar. Engellilere dikkat çekmek ve neler başarabildiklerini göstermek amacıyla ses yarışması organize eden ikili, internet üzerinden görme engelliler tarafından kullanılan elalemdiyalog.com adlı internet sitesi aracılığı ile Türkiye'nin dört bir yanındaki görme engelli vatandaşlara ulaştılar.
Habibe Özdil ve Ünal Ayaz bir ses yarışması düzenlemek istediklerini belirtince, siteye üye olan yüzlerce görme engelli vatandaş yarışmaya konuya büyük ilgi gösterdi. Proje geliştiren ikili "Engelsiz Mikrofon Ses Yarışması" düzenlemeye karar verdi. 100 kişi arasından elemeleri geçen Bülent Çelik, Ebru Topal, Faruk Elibol, Hatice Uysal, Hikmet Karadeniz, Mehmet Karamanoğulları, Meral Acanikli, Necmi Özer, Osman Erensoy, Süheyla Parlak, Şükrü Dinç, Mustan Güleş adlı yarışmacılar Alanya'ya geldiler. Alanya halkının kucak açtığı yarışmacılar 3 gün süresince burada ağırlandılar.
Cikcilli Düğün Salonu'nda düzenlenen yarışma öncesi baretlerle sahneye çıkan görme engelli yarışmacılar, Soma faciasını unutturmamak adına "Soma'yı görmezden gelemedik" yazılı pankartı açtılar.
Jüri üyeliğini Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Otel Temizlik Eğitimi ve Dekorasyon Derneği (OTED) Alanya Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yeni, Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği Başkanı Nail Özden, ünlü sanatçı Hadi Cantemur, sevilen sanatçı Cihan Erman, Ayşe Çakıroğlu, Gülnur Erbudak Ağca ve Udi-Bestekar Ümit Aşık'ın yaptığı gecede, birinciliği İstanbul'dan katılan Hikmet Karadeniz, ikinciliği İzmir'den katılan Hatice Uysal ve üçüncülüğü ise yine yarışmaya İstanbul'dan katılan Süheyla Parlak kazandı.
İzleyenler arasında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eşi Yıldız Yücel ile Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran ile Filiz Tören Başaran'ın da bulunduğu yarışmada, ödüller jüri üyeleri tarafından verildi. Yarışmayı organize eden Ünal Ayaz ve Habibe Özdil ise yoğun ilgi göstererek kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. 
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157