banner84

Kuruluş 

Bizimkaradeniz Gazetesi son baskısını yaptı dün. 
1998 yılında Sinop il merkezinde kurulmuş gazete. 27 Ekim 2020’de son baskı başlığı ile yayınlandı. Daha önce hiç okumadım, son sayısında tanıştım gazete ile… 
Son Baskı başlığını okuyunca içinden büyük bir parça koptu sanki.  
Zira son dönemlerde medya emekçilerinin korkusu, son baskıya şahitlik etmek. 
Ülke olarak içinde bulunduğumuz ekonomik şartların getirdiği zorluklar. Dövizin hızlı yükselişi karşında (kağıt-kalıp gibi) artan maliyetler. Bölge bölge sektörlerin yaşadığı kriz nedeniyle oluşan ekonomik koşullar ve medyanın önümdeki bir çok engel, bu düşüncenin temeli. 
Belki de pandeminin medya sektöründe yarattığı en büyük travma bu oldu. 
Kapanmak. 
Böyle bir zamanda, sektörde yaşanan genel duygu durum zorluğu içinde 16. yaş gününü kutluyor Alanya Postası. 
Her türlü güçlüğe rağmen yola çıkma kararı ile başlayan 16 yıllık maceranın istikrarlı yayıncılığına birde web tv ekleyen Alanya Postası, medya gurubu olarak yayıncılığına uzun yıllar yoluna devam etme hedefine emin adımlarla yürüyor. 
Son dönemlerde yaptığı atılımlar ile dikkat çeken Alanya Postası, yazılmayanı yazan, söylenmeyeni söyleyen, adamcılıktan ziyade realiteye dikkat çeken tavrı ile fark yarattı. 
Deneyimli ve çok sesli, farklı görüş ve fikirlerden oluşan kadrosu ile demokrasi meydanı tadındaki Alanya Postası Gazetesi’nin 16. yılında hedefi geldiği noktayı daha da yukarıya taşımak. 
Kağıda dokunmaktan vazgeçmeyenlerin bağlılığına basılı gazete ile, dokunmatik zamanı yaşamak isteyenlerin güncelliğine dijital gazete ve televizyonu ile hizmet sunan Alanya Postası okurlarından aldığı güçle yenilenmeye, şekillenmeye devam edecektir. 
29 Ekim gibi anlamlı bir günde kurulan Alanya Postası’na nice yıllar diliyorum. 
Nice 97 yıllarda yaşasın Cumhuriyet.

YORUM EKLE

banner107