banner84

AGC ödülleri sahiplerini buldu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin 2015 Medya Başarı Ödülleri Töreni'nin ünlü konukları arasında 15 Temmuz kahramanlarından TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile televizyoncu İsmail Küçükkaya ve Hürriyet Yazarı Vahap Munyar da olacak

AGC ödülleri sahiplerini buldu
Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) Geleneksel Medya Başarı Ödülleri'nin sahipleri belli oldu. Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, jüri değerlendirmesi sonucu ödül almaya hak kazanan yazılı ve görsel medya temsilcilerini AGC Center'da açıkladı.
Dim, AGC Medya Başarı Ödülleri Töreni'nin 27 Ağustos Cumartesi akşamı saat 20.30'da tarihi Kızılkule önünde gerçekleştirileceğini belirterek "Bilindiği gibi geleneksel hale gelen AGC Medya Başarı Ödülleri kapsamında her yıl ulusal ölçekli ödüller de veriyoruz. Bu yıl TRT Genel Müdürü Şenol Göka'ya hem bölgemizden çıkan bir televizyoncu olması, hem de 15 Temmuz darbe girişimi sırasında göstermiş olduğu kahramanca yöneticilik örneği dolayısıyla özel ödül vermeyi kararlaştırdık. Yine Fox TV'de yayınlanan sabah programı Çalar Saat'in yapımcısı İsmail Küçükkaya'ya da Alanya'ya verdiği önem ve sürekli Alanya'yı ön plana çıkarması nedeniyle 'Yılın Televizyon Gazetecisi' ödülünü vereceğiz. Hürriyet Yazarı Vahap Munyar da, son dönemde Alanya'nın da hassas olduğu turizme ilişkin yazılarıyla ciddi bir yayıncılık örneği sergilemektedir. Munyar'a da 'Yılın Köşe Yazarı' ödülünü vermeyi kararlaştırdık. Bu isimler ve diğer tanınmış konuklarımız törenimizde aramızda olacaklar" dedi.
Dim, ardından jürinin ödüle layık bulduğu eserleri ve eser sahiplerini açıkladı. 
YAZILI BASIN ÖDÜLLERİ 
'Haber' dalında 'İskele Meydan Savaşı' başlıklı haberiyle Yeni Alanya'dan Erkan Uysal, 'Güncel Yazılar' dalında 'Küçük Esnaf' başlıklı yazısıyla Gerçek Alanya'dan Gülay Şahin, 'Gezi, İnceleme, Araştırma' dalında 'Skandal çözülüyor' başlıklı eseriyle Gazipaşa Gündem'den Yakup Kocabaş, 'Röportaj' dalında 'Atatürk'ün vizyonu dedemin vizyonundan küçüktü ' başlıklı çalışmasıyla Yeni Alanya'dan Arzu Naz Yücel, 'Sayfa Düzeni' dalında Alanya Postası'ndan Gürkan Yalçın, 'Fotoğraf' dalında 'Sulama var' konulu çalışmasıyla Yeni Alanya'dan Erkan Uysal ve 'Reklam Tasarımı' dalında Discover Turkey Magazin'den Anastasia Petrova Çetinkaya ödüle layık görüldüler. Jüri, yazılı basın ödülleri kapsamında 'Sayfa Düzeni' dalında Gerçek Alanya'dan Yasin Karakuş ve 'Güncel Yazılar' dalında Gerçek Alanya'dan İbrahim İpbüker'e 'Jüri Özel Ödülü' verdi. AGC Onursal Başkanı merhum Arıkan Yılmaz Dim adına her yıl verilen 'Arıkan Yılmaz Dim Özel Ödülü'ne ise bu yıl AGC Başkan Yardımcısı Rıza Yanık layık görüldü. 
GÖRSEL BASIN ÖDÜLLERİ 
'Haber' dalında Kanal A'dan Burak Gül, 'Haber Spikerliği' dalında Kanal A'dan Armağan İnan, 'Görüntü-Kamera Çalışması' dalında ATV'den Cengizhan Yıldırım, 'Montaj Kurgu' dalında Kanal A'dan Mustafa Bayır, 'Televizyon Programı' dalında ATV'den Vildan Rende ve 'Televizyon Reklamı' dalında Kanal A'dan Mevlüt Boz ödüllerin sahipleri oldular. 
'Yılın En İyi İnternet Sitesi' ödülüne ise Hamdi Acet yönetimindeki 'sonalanya.com' layık görüldü. 
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2016, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107