banner84

AGC'den muhteşem gece

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Medya Başarı Ödülleri Töreni muhteşem geçti. Çok sayıda davetlinin katıldığı gecede başarılı gazeteciler ödüllerini aldılar.

AGC'den muhteşem gece

AGC'nin 2014 Medya Başarı Ödülleri töreni Termopet Aquapark'ta yapıldı. Törene, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP Antalya Milletvekili Adayı Deniz Baykal, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, ödül alan gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı. Törende, Fatih Çekirge, Yavuz Donat ile Seda ve Cem Öğretir çifti de ödül aldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, " Böylesine güzel bir gecede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ödül alan arkadaşlarımızı da tebrik ederim" dedi. Belediye Başkanı Yücel ve Kaymakam Tanrıseven'in selamlama konuşmalarından sonra kürsüye gelen Deniz Baykal, gazetecilik mesleği ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

GAZETECİLİK YAPTIKLARI
İÇİN İŞTEN ATILIRLAR


Görevini yapan gazetecilerin her an çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabileceğine vurgu yapan Deniz Baykal, "Gazeteciler hem ekonomik, hem siyasal nedenlerle, gazetecilik yaptıkları için işten atılır. Mesleğin kaçınılmaz bir parçasıdır" dedi. Son dönemde Türkiye'nin sosyal, hukuksal travmalar görüldüğünü anlatan Baykal, şöyle devam etti: "Ergenekon, Balyoz, paralellik olayları var. Bu olaylar sadece Türkiye'yi, hukuk sistemini, siyaseti değil medyayı da yakından ilgilendiriyor. Hızla doğrunun, yanlışın yer değiştiği, haklının, haksızın çok kısa süre içersinde tam tersine döndüğü ortamlarda gazetecilik yapmak hiç de kolay değil."

ALANYALILAR DİPLOMAT DOĞAR

Törende konuşan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Alanyalılar'ın 'diplomat ve gazeteci doğduklarını' söyledi. Alanyalı gazetecilerle dünya ülkelerindeki gazetecilerin arasının iyi olduğunu anlatan Bakan Çavuşoğlu, Alanya basının hizmetlerinde kendilerine büyük katkı verdiğini kaydetti. Medyanın demokrasinin vazgeçilmezi olduğuna dikkati çeken Bakan Çavuşoğlu, şöyle dedi: "Herkes kendi görev çizgisini, saygı duymasını bildiği zaman, ortak çıkarlarda birleştiğimiz zaman her şey güzel oluyor. Türkiye'ye baktığımızda basın dünyasında böyle olduğunu söylemek doğru değil. Maalesef kamplaşmalar oluyor. Birliği ulusal düzeyde sağlayamıyoruz. Bir tarafı suçlamak için değil. İsteriz ki her zaman Türkiye'nin çıkarları söz konusu olduğu zaman her zaman birleşelim, bunu başaralım."

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Konuşmalarından ardından ödül törenine geçildi. Gazeteci- yazar Fatih Çekirge 'Yılın İnternet Gazetecisi', gazeteci- yazar Yavuz Donat 'Yılın Köşe Yazarı', NTV haber spikeri Seda Öğretir 'Yılın Haber Programı', ATV haber spikeri Cem Öğretir 'Yılın Haber Sunucusu' ödülüne layık görülürken, ödüllerini Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan aldı. Haber dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Mustafa Adıyaman, güncel yazılar dalında Alanya Postası Gazetesi'nden İbrahim İpbüker, gezi inceleme araştırma dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Oğuz Korum, röportaj dalında Haber Alanya Gazetesi'nden Mert Güngör, mizanpaj dalında Haber Alanya Gazetesi'nden Ömer Şafak, fotoğraf dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Erkan Uysal, reklam- tasarım dalında Yeni Alanya Gazetesi'nden Bircan Subaşı ödüllerini aldı. Medya başarı ödüllerinde; televizyon haberi dalında Kanal A'dan Burak Gül, spikerlik dalında Kanal A'dan Armağan İnan, Görüntü-kamera çalışması dalında Kanal A'dan Burak Gül, Montaj- kurgu dalında ATV'den Cuma Kayacı, TV programı dalında ATV'den Ülkü Arslan, Güncel TV programı dalında Kanal A'dan Gülnaz Şencan- Yılmaz İster, TV reklamı dalında Kanal A'dan Mevlüt Boz, spor programı dalında Engin Anak, internet haber sitesi dalında ise Yeni Alanya internet sitesi ödül aldı. Törende ayrıca Yeni Alanya Gazetesi'nden Erkan Uysal ile Alper Kutay, ATV'den Vildan Rende, Kanal A'dan Özgür Yılmaz, Aynur Yüksek, Gaye Coşkun ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni'ye Jüri Özel Ödülü verildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107