banner84

Birlikte doğdular aynı gün evlendiler

Tek yumurta ikizi olarak dünyaya gelen, aynı ilköğretim, lise ve üniversiteye giden kızkardeşler, düğünlerini de birlikte yaptılar

Birlikte doğdular  aynı gün evlendiler
 Mehmet ve Fatma Durmuş çiftinin 25 yıl önce Eda ve Seda ismini verdikleri tek yumurta ikizleri dünyaya geldi. Görenlerin birbirinden ayırt edemediği ikizler, aynı ilköğretim okulu ve liseye gitti.
Öğrenim hayatları boyunca birbirlerinden bir an olsun ayrılmayan ikizler, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Ağlasun Meslek Yüksekokulunu kazandı. Üniversitede ayrılma korkusu duymaya başlarken aynı üniversiteyi kazandıklarının açıklanması üzerine büyük mutluluk yaşayan ikizler, okullarından mezun olduktan sonra da aynı mesleği yapmaya başladı.
EN BÜYÜK HAYALLERİ GERÇEK OLDU
Muhasebeci olarak hayatlarını sürdüren ikizlerin, çocukluklarından bu yana kurdukları hayal de gerçek oldu. İkizlerden Eda, Halil İbrahim Özsoy ile Seda ise Zafer Tayhan ile aynı gün evlendi. Nikahları birlikte kıyılan ikizler, düğünü de birlikte yapmanın mutluluğunu yaşadı. Elmalı ilçesinde gerçekleştirilen düğünle ikizler aynı gün dünya evine girdiler.
Seda Tayhan, yaptığı açıklamada, yıllardır ikiziyle aynı gün evlenmeyi hayal ettiklerini ve bu hayalin gerçekleştiği için çok mutlu olduğunu söyledi. İkiziyle bütün dert ve mutluluklara ortak olduklarını anlatan Seda Tayhan, "Hayatımız boyunca hiç ayrılmadık. Bütün kederlerimize de sevinçlerimize de ortak olduk. İkiz kardeşi olmayanın bu duyguyu bilmesi çok zor. Aynaya baktığımız zaman bir kişi değil iki kişi görüyoruz. Yaşadığımız sürece de hiçbir zaman ayrılmayacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157