banner84

ZİÇEV, EXPO 2016 Antalya’da eğlendi

Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Antalya Şubesi’nde eğitim gören 35 zihinsel engelli birey, öğretmenleri ile birlikte EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret etti. Torku Çocuk Adası ve THY Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni ziyaret eden zihinsel engelli bireyler keyifli bir gün geçirdi.

ZİÇEV, EXPO 2016 Antalya’da eğlendi
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen ziyarette Turkcell EXPO Kulesi önünde bulunan giriş kapılarında karşılanan ZİÇEV grubu, daha sonra buggyler ile alanı gezdi. Çevreyi büyük bir hayranlıkla izleyen grup, daha sonra bitki heykellerin bulunduğu alanda “Ağaç diken adam” figürü önünde toplu fotoğraf çektirdi.
Ece-Efe ile animasyon ekibi karşıladı
ZİÇEV’den gelen grubun bir sonraki durağı ise Torku Çocuk Adası oldu. Grubu burada bando eşliğinde EXPO 2016 Antalya’nın maskotları Ece-Efe ile animasyon ekibi karşıladı. Bandonun çaldığı şarkılar eşliğinde eğlenen ve dans eden zihinsel engelliler maskotlarla bol bol fotoğraf çektirdi. ZİÇEV’in Lokomotif Band Ritm Grubu’nda görev alan özel çocuklar daha sonra bandonun trampetlerini alarak hünerlerini sergiledi.
Doyasıya eğlendiler
Zihinsel engelli bireyler Torku Çocuk Adası içerisinde yer alan konsept grup çalışmalarına da katıldı. Boyama yapan, maden arama istasyonunda taş arayan ve eğlenceli bilim dünyası çalışmasına katılan zihinsel engelli bireyler çok eğlendiklerini ve keyifli bir gün geçirdiklerini dile getirdi. Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Antalya Şubesi Müdürü Şelale Öncül kendilerine EXPO 2016’yı gezme imkanı verdiği için Antalya Büyükşehir Belediyesi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’na teşekkür etti. EXPO 2016’nın çok güzel ve emek harcanmış bir yer olduğunu söyleyen Öncül, “Şu an çocuklarımız çok mutlular. Burası çok güzel bir yer. Gönüllülerimiz harika” dedi.
“Dört duvar eğitimin dışına çıkmak istiyoruz”
Bu tür etkinliklerin zihinsel engelli bireyleri toplumla kaynaştırmak açısından da son derece önemli olduğuna dikkat çeken Öncül, “Dört duvar eğitimin dışına çıkmak istiyoruz biz onlarla birlikte. Onları topluma kazandırmak istiyoruz. O yüzden bizim için buraya gelmek çok önemliydi” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107