Edebiyat ve edebiyat misafirleri bu hafta büyük bir şok yaşadı . Kendini bilmez bir "yazar " çocuk kitabı yazmış . Okurken gözlerime inanamadım . Hem utandım hem sinirlendim. Bir kitap yazarı olarak kitap basımında yapılan prosedürleri biliyorum . Kaç aylık hatta bazen kaç yıllık bir bekleyiş sonrası kitabınız ışık yüzü görüyor . Ve bırakın kelime hatasını ,harf hatası bile tartışılmalı .
Zatın biri çocuklara renkli cici bir kitap hazırlamış güya . Utanmadan bir de imzalamış . Vah ki o satırları okuyan yavrucaklara. İnanın günlük televizyonda olsun , bilgisayar oyunlarında olsun çocuklarımız bilinçaltı zehirlenmelere maruz kalıyor . Gücümüz yetmiyor değil mi ? Hele uzun yaz tatilinden sonra...
Zamanın en önemli yazarlarını tanıdım , aynı toplantılarda bulundum. Sohbet etme şansım oldu . Ve emin olun gerçek yazarlar asla medeniyete zarar veren davranışta bulunmaz . Açık saçık hiçbir eseri asla kabul etmiyorum . Edebiyat bize yol gösteren sessiz öğretmendir . Bir öğretmen gibi düşünün ve ahlak sınırı dışında hiç-bir eseri kabul etmeyin . Adı çağdaş,modern olsun biz demode olmaya razıyız .
Sınırı aşıp çocuk edebiyatına ahlaksızca sızmak ne demek ? Neye ,kime hizmet ediyorlar ? Günbegün kötüye giden dünyamızda iyi şeylere öyle ihtiyacımız var ki...
Umudu yitirmeden tomurcuk açsın güzel düşünceler . Bir damla yağmurla çiçek açsın .
Etrafımıza ve kendimize sahip çıkalım . Bazen sarmaşıkla çevrilmeli duvarlar . Güzel ve dikenli . Güzelliği bizi yansıtsın ,dikenleri düşmandan korusun . Ne evlatlarımıza ne de bize kimselerin gücü yetmesin . Bunun yolu yine doğru eğitimden geçer . Unutmayalım eğitim ilk günden başlar ...
Çocuk Edebiyatı
Humay Yılmaz
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor