Tebrikler Alanyaspor…
Ömer ALTAY
Lig’de milli maç arasını, 4 asından yoksun kadrosuyla sıkı Curaçao milli maçıyla değerlendiren Alanyaspor, 6 maçlık yenilmezlik, 3 maçlık galibiyet serisine yeni bir halka daha ekledi. İç sahadaki dokuz maçlık galibiyetsizliğini Beşiktaş’ı devirip umutlanan Gaziantep Futbol Kulübü, ligin altında kırmızı hatta yer alıyor ve bu müsabakaya çıkış maçı gözüyle bakıyordu. Selçuk İnan’a iş başı yaptırıp yönünü küme düşme potasından kurtulmak için çırpınan Gaziantep, benzer oyun şablonu ile topu rakibe bıraksa da, hızlı hücumlarıyla skor üretip zor deplasmandan istediği 3 puanı çıkardı. İftarlık futbolda Antep baklavası niyetine kazanılan 3 puan elbette ikram değildi. Fatih Tekke’nin ısrarla üzerinde durduğu, rakibin kazanma arzusunu törpüleme stratejisini disiplinli uygulayan Alanyaspor futbol delikanlıları bu çarpıcı galibiyete imza atarken, kalan haftalarda ligin yükünü büyük ölçüde üzerinden attılar.
Beklendiği gibi Alanya yarı alanına çok adamla saldırıp erken skor bulmayı hedefleyen Antep karşısında, yarı alanımızda çoğalıp pas yollarını tıkamaya çalıştık. Turuncu-Yeşilliler de boş durmadı, Oğuz’la rakibi ısırıp, Richard’ın ortasına Ahmet Hassan’ın harika kafasıyla 6’da golü buluverdik. Geride Fidan-Furkan tandemine Balcovec, Richard, Fer ve hatta Efecan katkı sağlıyor, rakip atakları değirmen taşı gibi öğütüyorduk. Maxim, Draguş, Mustafa ve Montero gibi hızlı, hırslı kramponlar zaman zaman kaleyi şutlarla yoklasa da kaleci Ertuğrul da blokaj ve refleksleriyle kalesine kilit vuruyordu. Ahmed Hassan'ın uzun pasına Oğuz’un, 72’de ise Oğuz’un servisine Ahmet Hassan’ın golü skoru düğümlüyordu. Tebrikler Alanyaspor…
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor