banner84

AGC ödülleri verildi

Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin ödül gecesi geçtiğimiz cumartesi akşamı yapıldı. Gecede Alanya Postası Gazetesi üç ödül aldı

AGC ödülleri verildi
 Alanya Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Medya Başarı Ödülü Yarışması'nın ödül dağıtım töreni geçtiğimiz cumartesi akşamı Ulaş Emirgan Restaurant'ta yapıldı.
Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Serter, sivil toğlum kuruluşlarının temsilcileri, bazı esnaf odası başkanları ve medya mensuplarının katıldığı gecenin açılış konuşmasını yapan Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dim, Alanya medyasının ülke genelinde çok iyi bir yerde olduğunu vurgulayarak, ödül alan meslekdaşlarını kutladı.
ALANYA İL OLMALI
Daha sonra konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Serter, Alanya'nın her anlamda çok geliştiğini ifade ederek, "Alanya'nın tek ve en büyük eksikliği il olmaması. Bu anlamda her şey hazır. Yapılacak tek şey buraya bir vali atanması, hatta mevcut kaykamam vali yapılırsa çok daha iyi olur" dedi.
Gecenin son konuşmasını yapan Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir'de, ödül alan medya mensuplarını kutladı.
ALANYA POSTASI'NA ÜÇ ÖDÜL
2013 yılındaki eserlerin değerlendirildiği yarışmada Alanya Postası Gazetesi üç ödül birden aldı. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim İpbüker, Gazete Haberi Dalında Jüri Özel Ödülü'ne, Özgür Yılmaz Haber Fotoğrafı Dalı'nda Yılın Gazetecisi Ödülü'ne, Gürkan Yalçın'da Sayfa Düzeni Dalı'nda Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.
Ödül dağıtım töreninden sonra Grup Necati ve Saykolar, geceye katılanlara muhteşem bir müzik ziyafeti sundular.
ÖDÜL LANLARIN LİSTESİ
Gecede ödül alan isimler ise şunlar oldu:
YAZILI MEDYA ÖDÜLLERİ     
Haber dalında Gazipaşa Sahil Gazetesi'nden Özcan Tekin, Jüri Özel Ödülü Yeni Alanya'dan Mustafa Adıyaman ve Alanya Postası'ndan İbrahim İpbüker.
Köşe Yazısı (Güncel yazı) dalında Yeni Alanya'dan Feyzi Açıkalın, Jüri Özel Ödülü Yeni Alanya'dan Alper Kutay ve Hey Aktüel Dergisi'nden Sadık Karslı. 
Gezi İnceleme dalında Yeni Alanya'dan Oğuz Korum, Jüri Özel Ödülü Yeni Alanya'dan Erkan Uysal, 
Röportaj dalında Yeni Alanya'dan Merve Kaya.
Sayfa Düzeni dalında Haber Alanya'dan Ömer Şafak, Jüri Özel Ödülü Alanya Postası'ndan Gürkan Yalçın.
Fotoğraf dalında Alanya Postası'ndan Özgür Yılmaz, Jüri Özel Ödülü Haber Alanya'dan Kemal Cengiz ve Reklam dalında Haber Alanya'dan Peyker Göksel. 
GÖRSEL MEDYA ÖDÜLLERİ 
Televizyon Haberi dalında ATV'den Arda Çubukçuoğlu, Jüri Özel Ödülü Kanal A'dan Mustafa Sucu, 
Spikerlik dalında ATV'den Esin Açay.
Görüntü-Kamera Çalışması dalında ATV'den Ramazan Kurnaz, Jüri Özel Ödülü Kanal A'dan Mustafa Yüksek.
Montaj Kurgu dalında Kanal A'dan Mustafa Bayır, Jüri Özel Ödülü Kanal A'dan Mustafa Yüksek ve TED Koleji Basın Sorumlusu olan ATV'den Hasan Kütük.
TV Program dalında Jüri Özel Ödülü ATV'den Ahmet Tunç.
Güncel Program dalında ATV'den Esin Açay, Jüri Özel Ödülü ATV'den Gülay Şahin.
Reklam Filmi dalında ATV'den Dursun Kayacı.
Spor Haberi dalında Kanal A'dan Burak Gül ve İnternet Haber Sitesi dalında gazetealanya.com. 
AYD ÖZEL ÖDÜLÜ
Ayrıca, her yıl AGC Yönetim Kurulu tarafından verilen Arıkan Yılmaz Dim Özel Ödülü'nü ise bu yıl Sürekli Basın Kartı Sahibi Gazeteci Ümran Çelik aldı.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157