banner84

Alanya'nın gururu oldu

McDonald’s’ın dünya çapında en iyi McDonald’s restoran işletmecilerini seçtiği ‘The Golden Arches Award’da (Altın Kemer Ödülü), McDonald’s’ın Türkiye’deki işletmecilerinden Zekai Avcı’ya büyük ödül verildi

Alanya'nın gururu oldu

 McDonald’s’ın Alanya ve Antalya bölgesi işletmecisi Zekai Avcı; dünyada faaliyet gösteren 30 bin McDonald’s işletmecisi arasından sıyrılıp, ‘The Golden Arches Award’un (Altın Kemer Ödülü) sahibi oldu. 

McDonald’s’ın 1976 yılından bu yana verdiği ve dünya çapında en iyi McDonald’s restoran işletmecilerini seçtiği ‘Altın Kemer’ ödüllerinde, McDonald’s Türkiye’den işletmeci Zekai Avcı ödüle layık görüldü. Bulunduğu pazarda sürdürülebilir satış artışı ve karlılığa sahip olmak, üst düzey müşteri memnuniyeti sağlamak, toplumdan kazandıklarını topluma geri verme anlayışıyla hareket etmek ve ‘McDonald’s’ın inşa ettiği güveni bölgesinde sürdürmek gibi kriterlere göre verilen Altın Kemer Ödülü’nde; dünyanın en iyi işletmecilerinden biri McDonald’s Türkiye’den Zekai Avcı oldu. 
Türkiye’deki restoranlarının 58 tanesi işletmeciler tarafından çalıştırılan McDonald’s’ın Alanya ve Antalya bölgesindeki işletmecilerinden Zekai Avcı, 2012 – 2013 yılları arasında gösterdiği performans ile McDonald’s’ın en prestijli ödüllerinden ‘Altın Kemer Ödülü’ne layık görüldü. Zekai Avcı; diğer 35 McDonald’s işletmecisi ile birlikte, 30 bin McDonald’s işletmecisi arasından öne çıkarak ödülün sahibi oldu. Zekai Avcı, ödülünü, Nisan ayı sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nin Orlando kentinde gerçekleştirilen McDonald’s 2014 Uluslararası Kongresi sırasında düzenlenen bir tören ile teslim aldı. 
MCDONALD'S FARKI
McDonald’s’ın franchising sistemi ile ilgili bilgi veren McDonald’s Genel Müdürü Dilek Dölek Başarır ise “McDonald’s, bütün dünyada başarısını işletmecileri, çalışanları ve tedarikçilerinden oluşan sac ayağının başarısına bağlayan bir şirket. Dolayısıyla bizim için işletmecilerimiz çok önemli. İşletmecilerimizin bizimle birlikte kazandığı bir sistemimiz var. Uzun yıllardan bu yana verilen  ‘Altın Kemer Ödülü’ de onların başarılarının taçlandırıldığı, McDonald’s sisteminin en itibarlı ödüllerinden biri. Zekai Bey sayesinde ödülün Türkiye’ye ikinci kez gelmiş olması ise Türkiye’de McDonald’s standartlarının başarılı bir şekilde uygulandığının göstergesidir. İlk ödülümüzü Kayseri’deki işletmecimiz Mikayil Önal getirmişti. İşletmecilerimizin aldıkları ödüller birer girişimci olarak onların olağanüstü başarılırını göstermekle birlikte McDonald’s sisteminin de Türkiye’de ne kadar iyi uygulandığının göstergesi. Bu yüzden hep birlikte gurur duyuyoruz. Sayın Zekai Avcı’yı kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi. 
Ödül ile ilgili açıklamalarda bulunan McDonald’s Alanya-Antalya işletmecilerinden Zekai Avcı, ”McDonald’s’ı diğer franchise verenlerden ayrıştıran; işletmecileri eğitiminin başlangıcından itibaren her anlamda destekleyen ve geliştiren bir altyapıyı sağlayan, sürdürülebilir gerçek bir franchise sistemine sahip olması. McDonald’s sisteminin parçası olduğum ilk günden bugüne kadar her anlamda destek gördüm. Dolayısıyla ‘Altın Kemer Ödülü’nü kazanmamda McDonald’s Türkiye’nin katkısı büyük” açıklamalarında bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157