banner84

'Gençliğimiz güvencemiz'

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, "Türk Gençliği, Türkiye’nin uygarlık yolunda ilerleyebilmesinin en büyük güvencesidir" dedi

'Gençliğimiz güvencemiz'

 Kaymakam Özdemir mesajında şunları söyledi: "Yüce Milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı sayabileceğimiz 19 Mayıs, tarih boyunca hep en yukarıda tuttuğumuz bağımsızlık sevdamızın bir yansımasıdır. 

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve Yüce Türk Milletinin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 95. yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.
Bilgi toplumunun gereklerini birleştiren ve Cumhuriyet'in sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Gençliği, Türkiye’nin uygarlık yolunda ilerleyebilmesinin en büyük güvencesidir. Gençlerimizin emanetinde bulunan Cumhuriyet'imizin geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyoruz.
Bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum."
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157