banner84

'İşbirliğine hazırız'

Başkan Yücel'i ziyaret eden Finlandiya Büyükelçisi Vaskunlahti, "Alacağınız bütün kararlar bizim için çok önemli, her zaman işbirliği yapmaya hazırız" dedi

'İşbirliğine hazırız'
 Finlandiya Büyükelçisi Vaskunlahti, Finlandiya Konsolosu Müftüoğlu, Paulina Müftüoğlu ve Detur Alanya sorumlusu Terhi Alanya, Başkan Yücel'i makamında ziyaret ederek, bu yıl ilk defa Alanya'da yapılacak Nordic semineriyle ilgili bilgi verdiler.
Alanya Belediyesi’ne ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, 22-23 Mayıs tarihlerinde Alaiye Resort Otel’de düzenleyecekleri Nordic Semineri hakkında bilgi verdi. Vaskunlahti, “Türkiye’de her yıl düzenlediğimiz Nordic Semineri’ni bu yıl ilk kez Alanya’da düzenleyeceğiz. İşbirliğimizi geliştirmeyi amaçlayan seminere İskandinav konsoloslukları, tur operatörleri ve fahri konsoloslar katılacak” dedi.Seminerin ilk gününde Gazipaşa Havalimanı ve Alanya’nın İskandinav konsoloslarını tanıtılacağını kaydeden büyükelçi Nina Vaskulahti, belediye başkanı Yücel’e görevinde başarılar dileyerek, “Alacağınız bütün kararlar bizim için çok önemli, her zaman işbirliği yapmaya hazırız” şeklinde konuştu. Finlandiya’nın  Rovaniemi şehri ile Alanya’nın kardeş şehir olduğunu da hatırlatan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Teşrifleriniz ve işbirliği teklifinize  teşekkür ederim. Bizim tek amacımız var, Alanya’da yaşayan insanların mutluluğu. Tüm hizmetlerimizi de insanların mutluluğu için planladık” ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157