banner84

STV’de Alanya tanıtıldı

Samanyolu Televizyonu’nda yayınlanan Oktay Usta’nın hazırlayıp sunduğu Yeşil Elma programının konukları Alanyalı hanımlar oldu. Yeşil Elma programında Alanya’nın yöresel yemekleri, Alanya’da yetişen ürünler ile su kabağı işlemesi ve ipek kozası çiçeğinin tanıtımı yapıldı

STV’de Alanya tanıtıldı
 Alanya Belediyesi’nden Gıda Mühendisi Sevda Erdoğmuş, yöresel yemekleri ile ünlü Emine Çorbacı ve Alanya Koza Ürünleri El Sanatları Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi Başkanı Fatma Gürses Samanyolu Televizyonu’nda (STV) her gün 14:20-16:40 saatleri arasında yayınlanan Yeşil Elma programının konuğu oldu. 24-26 Ekim tarihlerinde 4.Uluslararası Alanya Belediyesi Altın Kepçe Yemek Yarışması’nın konuğu olan Oktay Usta olarak ünlenen Oktay Aymelek’in daveti üzerine İstanbul’a giderek Yeşil Elma programına katılan Alanyalı hanımlar, Alanya’nın yöresel ürünlerinin tanıtımını yaptı.
Alanya’da yaptığı yöresel yemekleri ile ünlü Emine Çorbacı Yeşil Elma programında canlı yayında hülüklü çorba, öksüz helvası ve Alanya çöreğini pişirdi. Alanya Koza Ürünleri El Sanatları Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi Başkanı Fatma Gürses ise, ipek kozasından nasıl çiçek yapıldığını uygulamalı olarak gösterdi. Kooperatifin çalışmaları ile ilgili bilgi veren Kooperatif Başkanı Fatma Gürses, “Alanya’daki ev hanımlarına hem iş imkanı sağlamak hem de ipek kozası çiçeği tanıtımını yapmak için bu kooperatifi kurduk.” dedi. İpek kozasından yapılan el ürünlerini çok beğendiğini söyleyen Oktay Usta, “Alanyalı hanımlar çok şanslı. Çünkü Alanya’nın ipek kozası var.” dedi. 
Alanya Belediyesi’nden Gıda Mühendisi Sevda Erdoğmuş’da Alanya Belediyesi’nin düzenlediği Altın Kepçe Yemek Yarışması ve Alanya Belediyesi’nin yöresel ürünlerin tanıtımı ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134