banner84

TRT'ye konuk oldular

Kaymakam Erhan Özdemir, Emniyet Müdürü Erkan Dur ve ALTSO Baskanı Mehmet Şahin, dün saat 13.15 de TRT Avaz TV'de 'Dünya bulteni' ve 13.35 de de TRT Haber "Gündem" programına canli yayında konuk oldular

TRT'ye konuk oldular

 Alanya’nın ticari ve sosyal yaşamının konu alındığı programlarda ilk sözü Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir aldı. Özdemir, Alanya’nın yaşanılabilirlik düzeyi, doğal güzellikleri ve mevcut coğrafi yapısı hakkında kısa kısa bilgiler vererek, Alanya’nın tanıtımını yaptı. Özdemir, ayrıca Alanya’yı son yıllarda kaç turistin ziyaret ettiği ve yaz sezonu hakkındaki beklentilerini canlı yayında izleyicilerle paylaştı.

YABANCILARI BİLİNÇLENDİRİYORUZ
Özdemir’den sonra söz alan Alanya Emniyet Müdürü Erkan Dur ise Alanya emniyetinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin yerleşik yabancıları bilgilendirmek amacıyla her dilde broşür dağıttığına dikkat çeken Dur, “Yabancıları artık kendi içimizden biri olarak görüyoruz, dağıttığımız broşürlerle onları bilinçlendiriyoruz” dedi.
YABANCILAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR
Dur’un ardından konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’da 32 bin üzerinde yerleşik yabancının bulunduğuna dikkat çekerek, yabancıların çok sayına konut alımı yaptığını dile getirdi. Alanya’ya yabancıların büyük ilgi gösterdiğine vurgu yapan Şahin, 1000’i aşkın yabancı sermayeli firmanın ALTSO’ya kayıtlı olduğunu söyledi. Şahin, konuşmasının son kısmında ise Gazipaşa Havalimanı’nda yaşanan hareketliliğin Alanya ekonomisine büyük girdi sağladığını belirterek, bu konuda Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür etti.
Şahin, ayrıca turizmin daha fazla ilerlemesi konusunda Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir ve Emniyet Müdürü Erkan Dur ile sık sık toplantılar yaptıklarını ve projeler geliştirdiklerini sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157