ü

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinin ziyaret saatleri, Bayram tatili ve 2024 yılı turizm sezonu kapsamında yeniden düzenlendi. Yeni uygulamaya göre, gece müzeciliği kapsamında bazı müze ve ören yerleri ziyaretçilerini daha geç saatlere kadar ağırlayacak.

GECE GEÇ SAATLERE KADAR KAPILAR AÇIK

Yapılan düzenlemelerle birlikte, Efes Ören Yeri 00.00'a kadar, Aspendos, Patara, Side ve Hierapolis Ören yerleri ise 23.00'a kadar ziyarete açık olacak. İstanbul Havalimanı Müzesi ve Galata Kulesi 23.00'a kadar, Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ise 22.00'a kadar ziyaret edilebilecek.

ZİYARET SAATLERİ GÜNCELLENDİ

Bunun yanında, Perge, Phaselis, Olympos, Sagalassos, Laodikeia, Knidos, Zelve-Paşabağları ören yerleri ileAntalya Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kız Kulesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Efes Müzesi ve Samsun Müzesi'nin ziyaret saatleri 21.00'a kadar uzatıldı. Bunun yanı sıra birçok müze ve ören yerinin ziyaret saatleri de 19.00 ve 20.00'a kadar uzatıldı. Güncellenmiş ziyaret saatlerine ilişkin detaylı liste, 15 Haziran 2024 tarihi itibarıyla geçerli olacak.

ü

Kurban Bayramı'nda Antalya'da sadece oraya 9 bin kişi gitti Kurban Bayramı'nda Antalya'da sadece oraya 9 bin kişi gitti

BAYRAMA ÖZEL DÜZENLEME

ü

Normal şartlarda bayramın birinci günü öğlene kadar kapalı olan müze ve ören yerleri, Kurban Bayramı’nın birinci günü de ziyarete açık olacak. Ayrıca, bayramın ikinci günü olan pazartesi günü de tüm müze ve ören yerleri ziyaretçilerini ağırlayacak. Bu düzenleme ile müze ve ören yerlerinin ziyaret saatleri genişletilerek, ziyaretçilere daha fazla hizmet sunulması planlanıyor. ( Haber Merkezi)

ü

ü

ü

Kaynak: Haber merkezi