banner84

Neden?

19 dakikada Burak Yılmaz'ın Ceyhun'a attığı dirsek doğrudan kırmızı kart çıkmalıydı. 'Neden' kırmızı kart çıkmadı? Victor Ruis'in 39. dakikada Alanyaspor'lu oyuncuya çift daldığı sert harekette peki 'neden' kırmızı kart çıkmadı? Maçın 58. dakikasında JR Fernandes'in cezaalanı içerisine gönderdiği ve Vida'nın elle kestiği topta 'neden' penaltı verilmedi?  Bunlar net apaçık verilmeyenler daha özellikle ilk devrede Beşiktaş'ın sert oyununa müsaade edildi. Verilmeyen fauller var. Kameralara yansıyan Caner'in kart olayı...

'Neden' verilmediği gün gibi apaçık ortada.!  Beşiktaş'ın içinde bulunduğu başkanının bile istifa etmek zorunda kaldığı taraftarının teknik direktörünü istifaya davet ettiği bir 'kaos ortamı' ve çıkmaz. Bu çıkmazdan 'Beşiktaş'ı kurtardılar.' Kurtarırken aslında hem Beşiktaş'a hem de 'Türk futbolunu ise batırıyorlar' farkında değiller. Beşiktaş'ın bugünü kurtarıldı da yarın ne olacak?! Takımlarımızın Avrupa Liglerinde başarı elde edememesinin sebebi bu hareketler. Milli takımın yerinde saymasının sebebi bu hareketler. Dört büyük kulübün TFF'de MHK'da ve Spor programlarında birer temsilcisi (avukatı) var. 'Anadolu takımlarını savunan tek kişi yok.' Devreye birde 'yayıncı kuruluşun çıkarları' girince maç öncesi yazılan senaryo basit, uygulamak ise hakemlere düşüyor. Aslında bu durum yıllardır sürüp gelen bir bilindik tezgah. Anadolu kulüplerinin haksızlığa uğradığı ne ilk ne de son maç. Tek çare Anadolu kulüplerinin birlik olup 'bu sisteme dur' demesi olacaktır. Bu durumun yaşanmasına sebeplerden biri de Anadolu da sporseverlerin kendi şehrinin takımı yerine bu korunan kollanan üçlüden bir takımın taraftarı olup her yerde savunmasıdır. 

Şunu söylemek istiyorum. Takımlarımız Avrupa liglerinde her yenildiğinde Milli Takımın her kötü sonucunda 'suçlu' bu senaryoları tezgahlayan yetkili etkili kişilerdir.

Alanyaspor'a gelince, sahaya çıkan ilk 11'e bakınca şunu anlıyorum. Teknik Direktör Erol Bulut bu maça ayrı bir hazırlık yapmış. Fernandes ve Caulker ilk 11'de yoktu. Sanırım bu taktiği yaparken hakemleri masa başı olası senaryoları hesap etmedi! Bundan sonra korunan bu üç takımla oynarken hakemleri de hesaba katmalı. Erol hoca,  Juanfran'ın yokluğunda her Türk antrenör gibi garantici düşünüp tecrübeyi yani Baiano'yu tercih etmiş. Tercih hocanın ama bana kalırsa orada sabredilecekse Onur Bulut'a sabredilsin. Onur'un hem yaşı genç hem de sözleşmesi 2022'ye kadar. Baiano 32 yaşında ve sözleşmesi sezon sonu bitiyor. Baiano, geçen sezonda böyleydi, uzun süre kötü gitti, ritmini yakalayana kadar çok sıkıntı çekti Alanyaspor. 

YORUM EKLE

banner107