banner84

O kupa Alanya'ya gelecek!

Süper Lig'de başarılı bir sezon geçiren Aytemiz Alanyaspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda da adım adım finale doğru ilerliyor. Alanyaspor, bir rakibini daha elerse Türkiye Kupası'nda şampiyonluk maçına çıkacak. Süper Lig takımlarının alt lig takımlarına elendiği ve her yıl sürpriz sonuçların alındığı Ziraat Türkiye Kupası'nda Alanyaspor, kupanın son şampiyonunu, Galatasaray'ı da eledi ve iddiasını sürdürdü. 

Alanyaspor ilk maçta elde ettiği 2-0'lık avantajını iyi kullandı. Zorlu deplasmanda taraftar baskısı altında, hakemin tribünlerden etkilendiği, büyük takım olarak TFF yetkililerine, hakemlere ve yayıncı kuruluşa yön gösteren bir takımın sahasında galip çıkmak oldukça zor. Ama ilk maçtaki skor avantajını koruyabildik turu geçtik. 

Maçta daha 5 tane faul atışı kullanılmamış. Adem büyük N'Sakala'nın dokunuşuyla yere düşüp sonrada hakeme 5 oldu. 5 tane faul yaptı kart göster diye hakemi yönetmeye kalktığı pozsiyonun aynısı N'Sakala'ya defalarca yapıldı ama bir kez düdük çalmadı. N'Sakala yerde sakatlık geçirip acı içinde kıvranırken topu dışarı atmayıp, gol atmaya çalışıyorsun...! Attınız da. Hadi diyelim pozisyon etkili sonuçlandırman lazım. Sonuçlandıramadın ve top kaleden orta alana doğru uzaklaştı. Oyuncu halen yerde ve top orta alana gelmiş oyunu durdurmuyorsun. Yazıklar olsun.! Bunu bir köşeye yazın ve gelecekte hatırlayın... Şimdi üç büyüklerin yorumcuları (avukatları), diyecekjler ki?! 'Yerde yatma falan ucuz iş ayıp.' Yarın aynı şekilde bunların, üç zavallıların oyuncuları aynı şekilde yerde kaldığında bir Anadolu takımı gol atsa ne diyecekler biliyormusunuz? Aynen şunu söyleyecekler: 'Oyuncu sağlığı herşeyden önce gelir. Sahada ölenler bile oluyor kalp krizi bile geçirebiliyor oyuncu. Yenilsen ne olur ki. İnsan hayatı.' diyecekler. Bunlar olacak... Ve bütün bunlara sebep kendi şehrinin takımnı değilde üçüzlerin taraftarı olmanızdan kaynaklanıyor. 

Alanyaspor 8 günde 3'ncü maçına çıktı ve haliyle oyuncularda biraz yorgunluk göze çarptı. Özellikle Campos'un, Bakasetas'ın ve Siopis'in ki, bunlar sahada hem savunmaya hemde hücuma katkı veren çalışkan oyunculardı ve yoruldular. Ama yorulmaya değdi. Onların yorgunluğu sayesinde turu geçtik. 

Elin kalecileri Cisse'nin penaltılarını kurtarıyor. Marafona bir tane penaltı kurtar kardeşim. Sanırım Marafona'nın penaltı kurtarması için penaltıyı Cisse'nin atması gerekiyor. Kupada yarı final ve eğer ki finale çıkarsak müsabakanın penaltılara gitmesi yüksek ihtimal... Takımın ayrıca penaltı çalışması gerekecek sanırım. 

Maçı sekiz dakika uzatmak nedir? Öceden tribünlerden yabancı madde atılır. Saha olayları olur maç dururdu ve bu durumda bile 5-6 dakika uzardı maç.  Oyun kaç kez durmuş? Hakem kaç kez VAR'a gitmiş? Bir iki sakatlıktan başka oyun nerede durdu ki? Peki ' Galatasaray 4-1 önde olsaydı 8 dakika uzatma gösterebilirmiydin? ' Yazıklar olsun..!  

YORUM EKLE

banner107