banner165

Oba’nın Sahili Obagöl, Toroslar yamacı ObaGol!

Yarım düzine gol attığımız Kayserispor maçının hemen ardından sıcağı sıcağına konuşan Bülent Korkmaz; "İlk 20 dakika sahada istediğimiz oyunu oynayamadık ama ondan sonra ve özellikle maçın ikinci yarısında müthiş bir oyun vardı. Özellikle milli takım arasından sonra hücum opsiyonları olarak istediğimizi sahada uygulamamız beni memnun etti ama konsantrasyonu elden bırakmamak lazım. Oyundan düştüğünüzde daha farklı sonuçlara gidiyor. Her şeye rağmen keyifli ve hak ettiğimiz bir galibiyet aldık" demecini verdi. Korkmaz’a katılmamak mümkün mü…

20 ve 70 dakikalık iki farklı karakter

Milli maç dönüşleri her daim soru işaretidir. Takımın havasını, fiziki ve mental yapısını ayakta tutmak özel çaba gerektirir. Milli aranın ardından Alanyaspor’u aynı ritm ve kazanma arzusu içinde gördük. Turuncu-Yeşillilerin altı gollü galibiyeti kadar, sahada reaksiyon hızı, üst düzey mücadele ruhu ligin devamı için büyük güven pompaladı.

Maçı iki ayrı bölümde, iki farklı karakterde değerlendirmek lazım. Maçın ilk devresi ilk 20 dakika, ikinci devresi diğer 70 dakikaydı.

Önce bocaladık, ardından reaksiyon

Kayserispor’un teknik patronu Hikmet Karaman’ı tanırız; işine aşıktır, teorisyendir, ağzı iyi laf yapar… Belli ki maçtan önce futbolcularını aşırı motive edip ateşlemiş. Oyun bir başladı ki, rakip basıyor. ‘Durun ne oluyor’ demeye kalmadan, eski Alanyaspor’lu Onur Bulut’un 70 metrelik deparıyla çaprazdan golüyle şöyle bir yutkunduk. Efecan’la reaksiyonla gecikmedik. Onur, Attamah, Gavranovic pas trafiğinde kalemizde gördüğümüz karşı gol, ‘Juanfran, Awaziem, Milunovç, Borja’ lı Alanyaspor defansına yakışmadı, Hiç!..

Yüksek tempo, maç tek kaleye döndü

İlk 20’den ağır yaralı çıktık.  Sahanın turbolarından Emre Akbaba’nın sağdan ortasında Hosseini'nin ters kafa vuruşuyla kazanılan gol, müsabakayı iyice ateşledi. İki kez öne geçip, skora sahip çıkamayan Kayseri’yi iyice açtı bu gol. Hücuma geçiyordu Kayser ki, bu tam da Alanyaspor’un seydiği rakip. 45’de, Efecan’ın servisi, Davidson’un bitirici son vuruşu ile soyunma odasına 3-2 önde girdik. Artık sahada tümüyle ofansa yüklenen maçı tek kaleye çeviren bir Alanyaspor izliyorduk.

Ofansta Emre, Efecan, Davidson üçlüsü

Her geçen gün futbolunu geliştiren genç Umut Güneş, çalışkanlığını Efecan’dan aldığı pasla attığı harika golle süsledi. Devamında Emre, Efecan, Davidson üçlüsünün rakip savunma düzenini hallaç pamuğu gibi savuran pas trafiğine tanık olduk. Milli arada Namibya’ya hat-trick yapıp Oba çimlerine çıkan Diedhiou ve Davidson’un gollerini alkışladık. 6 golle konsantrasyonun yıprandığı anlarda Mustafa Pektemek’in karşı golü skoru 6-3’e sabitledi. 6 golle ve hücumcu kimliğiyle maça hükmeden Alanyaspor iyice ritmini buldu. Haydi, tam yol ileri…
 

YORUM EKLE

banner107

banner169