banner165

Onun Arabası var Elektrik Çarptı Korona Kapıya Dayandı

 90'larda bir şarkı vardı, eminim bilmeyen yoktur. Mustafa Sandal ve o meşhur sarı araba ile bir deyim gibi oldu "Onun Arabası Var". Nerden geldi şimdi bu aklıma?

 Geçtiğimiz hafta ülke gündemine oturan, hatta ülke sınırını aşan bir olay bize insanlığımızı bir daha sorgulattı. Tükenmişiz biz! Mala candan çok önem verdiğimiz gün bitmişiz biz! İnsanla insan arasında bir şehir mesafe olur ama başka mesafe kendini beğenmişliktir sadece. İnsan ölümlü olduğunu unuttu çoktan. Peki bir insanı araba bagajında bir eşya gibi taşımak ne kazandırdı, bilmiyorum. Yalnız çok şey kaybetti, ettirdi, orası kesin...

  Gelelim yeni yıldan uygulanan elektrik zamına. Faturalar gelmeye başladı. Temel ihtiyaçların bu kadar pahalı olması zor durumda olan vatandaşı gerçekten umutsuzluğa sürüklüyor. Faturalar cep yaktı. Kışın en soğuk günlerinde bir de karanlıkta mı otursun insanlar?

 Gıda fiyatları iki katına çıkmış. Süt, peynir kraliyet ailesi mensubu sanki. Çok havalı, çok pahalı. Deterjanlar uçmuş, eskiler gibi kille mi yıkasak bulaşığı acaba?

 Korona kararsızlığını sürdürüyor. Bitti bitecek, diyenler var. Şuan ailemizi de rehin almış durumda. Hangi versiyon, bilmiyoruz. Üşütme gibi başlayıp pozitive dönüşen bir süreç. Tavsiyeler üzerine beslenmemize dikkat edecekmişiz. Taze meyve, sebze tüketecekmişiz. C ve D vitamini çok önemli. Bahçeden topladığımız limon, portakal işimizi görür sanırım. Ama büyükşehir insanı bu pahalılıkta, bir de hastalıkla nasıl baş eder, bilmiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
C. DEMİR  (SMMM)
C. DEMİR (SMMM) - 4 ay Önce

Tükenmişiz biz!
Mala candan çok önem verdiğimiz gün bitmişiz biz! İnsanla insan arasında bir şehir mesafe olur ama başka mesafe kendini beğenmişliktir sadece. İnsan ölümlü olduğunu unuttu çoktan. Peki bir insanı araba bagajında bir eşya gibi taşımak ne kazandırdı, bilmiyorum. Yalnız çok şey kaybetti, ettirdi, orası kesin...

Tükenmiş bir ruh, bedeni de tüketir..
(.d..)
Yokluk büyük varlıktır azizim, yeter ki fark edebilesin.
Friedrich Nietzsche’

banner107

banner169